Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:22
Reklama

Hrubieszów: Wagony z rudą żelaza naszpikowane... papierosami

Gdyby ten towar trafił na rynek, skarb państwa straciłby przeszło 500 tys. zł. Ale tak się nie stało, bo funkcjonariusze celni z Hrubieszowa przejęli prawie 18 tys. paczek papierosów, które przemytnicy ukryli w transporcie rudy żelaza.
Hrubieszów: Wagony z rudą żelaza naszpikowane... papierosami
Autor: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

To efekt dwóch akcji z początku lutego, w trakcie których wnikliwie kontrolowano pociągi towarowe wjeżdżające do Polski z Ukrainy. Obie kontrole prowadzone w terminalu LHS zaczęły się od prześwietlenia składów urządzeniem rtg. Analiza skanów pozwoliła wytypować i poddać rewizji podejrzane wagony.

Pierwszego dnia funkcjonariusze celno-skarbowi w transporcie rudy żelaza natrafili na 17 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość tej kontrabandy to około 230 tys. zł. Drugiego dnia akcji spod zwałów surowca wydobyto kolejne 6750 paczek „trefnych” papierosów o wartości rynkowej ponad 90 tys. zł.

Wyliczono, że wprowadzenie nielegalnego towaru do obrotu spowodowałoby uszczuplenia należności celnych oraz podatkowych skarbu państwa na ponad 550 tys. zł.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama