Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 09:53
Reklama

Hrubieszów: Wagony z rudą żelaza naszpikowane... papierosami

Gdyby ten towar trafił na rynek, skarb państwa straciłby przeszło 500 tys. zł. Ale tak się nie stało, bo funkcjonariusze celni z Hrubieszowa przejęli prawie 18 tys. paczek papierosów, które przemytnicy ukryli w transporcie rudy żelaza.
Hrubieszów: Wagony z rudą żelaza naszpikowane... papierosami
Autor: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

To efekt dwóch akcji z początku lutego, w trakcie których wnikliwie kontrolowano pociągi towarowe wjeżdżające do Polski z Ukrainy. Obie kontrole prowadzone w terminalu LHS zaczęły się od prześwietlenia składów urządzeniem rtg. Analiza skanów pozwoliła wytypować i poddać rewizji podejrzane wagony.

Pierwszego dnia funkcjonariusze celno-skarbowi w transporcie rudy żelaza natrafili na 17 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość tej kontrabandy to około 230 tys. zł. Drugiego dnia akcji spod zwałów surowca wydobyto kolejne 6750 paczek „trefnych” papierosów o wartości rynkowej ponad 90 tys. zł.

Wyliczono, że wprowadzenie nielegalnego towaru do obrotu spowodowałoby uszczuplenia należności celnych oraz podatkowych skarbu państwa na ponad 550 tys. zł.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama