Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:32
Reklama

2018 to będzie rok długich weekendów

Za sprawą korzystnego układu kalendarza będzie sporo okazji do odpoczynku. 2018 – to będzie rok długich weekendów. Zanim przystąpimy do planowania urlopu, przeczytajmy do końca ten artykuł.
2018 to będzie rok długich weekendów

Nowy Rok (1 stycznia) wypada w poniedziałek, a więc bez łaski wypoczywamy trzy dni (od 30 grudnia do 1 stycznia). Jeśli jednak ktoś już na początku roku postara się o 4 dni urlopu (od 2 do 5 stycznia), to będzie przez 9 dni żegnał stary albo witał nowy rok (od 30 grudnia do 7 stycznia). Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada w sobotę, więc teoretycznie nic nie można wykombinować. Ale trzeba pamiętać, że sobota jest dniem "dodatkowo wolnym od pracy", a w związku z tym pracodawca powinien nam niejako "oddać" za to święto dzień wolny. Jeśli dostaniemy wolny piątek (5 stycznia), to nasz weekend będzie trwał 3 dni (5-7 stycznia). Podobnie będzie w przypadku wolnego poniedziałku (8 stycznia).

Weekend majowy

Na kolejny dłuższy wypoczynek trzeba będzie poczekać do wiosny. Wielkanoc świętować będziemy w dniach 1-2 kwietnia. Doliczając do tego sobotę (31 marca), będziemy świętować trzy dni (od 31 marca do 2 kwietnia).

Rewelacyjnie zapowiada się w nadchodzącym roku pierwszy weekend majowy. 1 maja wypada we wtorek, a 3 maja świętować będziemy w czwartek. Wystarczy wziąć urlop na poniedziałek (30 kwietnia), a będziemy mogli grillować 4 dni (od 28 kwietnia do 1 maja). Ale jeśli weźmiemy 3 dni urlopu (na 30 kwietnia, 2 i 4 maja), a nasz weekend majowy wydłuża się do 9 dni (od 28 kwietnia do 6 maja).

Kolejna okazja do dłuższego leniuchowania nadarzy się na przełomie maja i czerwca za sprawą Bożego Ciała, które wypada 31 maja. To czwartek. Wystarczy wziąć wolne na piątek (1 czerwca), a będziemy świętować 4 dni (od 31 maja do 3 czerwca).

Na 5 dni wolnego możemy liczyć w połowie sierpnia, bo święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) wypada w środę. Jeżeli szef da nam dwa dni urlopu (na 13 i 14 sierpnia), to nasz weekend rozpocznie się 11 sierpnia i potrwa do 15 sierpnia. Identyczną sytuację będziemy mieli w przypadku wzięcia wolnego na 16 i 17 sierpnia. Wtedy też świętować będziemy przez 5 dni (od 15 do 19 sierpnia).

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama