Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 09:56
Reklama

Z LHS-em do Chin

Zamość: Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa weźmie udział w tworzeniu Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasy Transportowej, która połączy Europę z Chinami bez pośrednictwa Rosji.
Z LHS-em do Chin
Autor: PKP LHS

7 października 2016 r. w Astanie, stolicy Kazachstanu odbyło się posiedzenie Komitetu Koordynacyjnego ds. Rozwoju Międzynarodowego Transkaspijskiego Korytarza Transportowego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele zamojskiej spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS oraz Dariusz Sikora, członek zarządu. W imieniu spółki podpisali deklarację przystąpienia do Komitetu Koordynacyjnego.

Komitet Koordynacyjny ds. rozwoju Międzynarodowego Transkaspijskiego Korytarza Transportowego TMTM został utworzony w roku 2014. Ma na celu zapewnienie połączenia transportowego pomiędzy Chinami i Europą przez Kazachstan, Azerbejdżan, Gruzję, Turcję i Ukrainę, a więc z pominięciem terytorium Rosji. Do Komitetu należą koleje Ukrainy, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Turkmenistanu, Turcji i Chin. Korytarz ten jest alternatywą dla rosyjskiego korytarza TRANSSIB, który jest obecnie podstawowym szlakiem lądowym. To po nim do UE transportowane są towary z takich krajów jak: Japonia, Chiny, Korea i Tajwan.

Przystąpienie PKP LHS do Korytarza jest szansą na zwiększenie wymiany handlowej pomiędzy UE i Chinami w tranzycie przez terytorium Polski. Szczególnie w dziedzinie transportu intermodalnego, wykorzystującego do przewozu ładunków (np. w postaci kontenerów lub wymiennego nadwozia) więcej niż jeden rodzaj transportu.

– To wydarzenie bez precedensu dla rozwoju przewozów intermodalnych w relacji Europa –Azja. Powstaje alternatywne połączenie kolejowe przebiegające bezpośrednio z Chin do Polski przez kraje Azji Centralnej. Linia Hutnicza Szerokotorowa wykorzystująca techniczne możliwości Euroterminala w Sławkowie może być beneficjentem Nowego Jedwabnego Szlaku – podkreśla Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 23.10.2016 16:57
I bardzo dobrze. Przypominam tylko, że Chiny są na wschodzie

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama