Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:49
Reklama

Biłgoraj: XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej w BCK (WYNIKI)

To była już dwunasta edycja imprezy, która w Biłgoraju organizowana jest co roku z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej odbył się w piątek (10 listopada) w Biłgorajskim Centrum Kultury.
Biłgoraj: XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej w BCK (WYNIKI)
Autor: Fot. Organizatorzy

W komisji festiwalowej zasiedli: Jerzy Odrzywolski, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju,ksiądz Piotr Spyra, absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa UMCS, Wojciech Fus, muzyk, instrumentalista, magister sztuki oraz Krzysztof Nieścior – absolwent Wydziału Nauk Społecznych KUL, muzyk, od roku 1993 perkusista zespołu Bajm.

Przed jurorami zaprezentowało się na scenie BCK kilkudziesięciu wykonawców. Spośród nich wyłoniono najlepszych.

W kategorii szkół podstawowych tytuły laureatów zdobyli: Chór Dziecięcy „Frampolskie nutki” ze Szkoły Podstawowej we Frampolu, Laura Rapa z SP w Dereźni, Alicja Tracz z PSP w Potoku Wielkim oraz Pola Wasąg i Jakub Trybalski z MDK w Biłgoraju i Aleksandra Tracz z PSP w Potoku Wielkim. Nagrodę specjalną starosty biłgorajskiego otrzymała Nela Rapa z SP w Dereźni.

Wśród uczniów klas VII i gimnazjalistów laureatami zostali: Elżbieta Jakubiec z GOK w Modliborzycach, Gabriela Duma z MDK w Biłgoraju, Julia Stepaniuk z Centrum Muzycznego TRYTON w Tomaszowie Lubelskim, Martyna Koman z MDK w Biłgoraju oraz Chór MILLENNIUM z Frampola.

W ostatniej kategorii, uczniów szkół ponadgimnazjalnych tytuł laureatów otrzymali: Weronika Flis z MDK w Biłgoraju, Zespół Wokalno-Instrumentalny z ZSBiO w Biłgoraju, Szymon Kuśmierczak z Centrum Muzycznego TRYTON w Tomaszowie Lubelskim, Zespół Muzyczny z ZSZiO w Biłgoraju i Aleksandra Cząstkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Laureatką nagrody specjalnej dyrektora MDK została wychowanka tej placówki Ewelina Komosa.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama