Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 06:50
Reklama

Tomaszów Lubelski: Udana kwesta. Zebrano ponad 19 tys. na odnowę żołnierskich mogił

Dokładnie 19 150,99 zł trafiło do puszek podczas tomaszowskiej kwesty zorganizowanej pod hasłem „Odnawiamy żołnierskie groby i miejsca pamięci”.
Tomaszów Lubelski: Udana kwesta. Zebrano ponad 19 tys. na odnowę żołnierskich mogił
Autor: Fot. UM Tomaszów Lubelski

Zbiórka pieniędzy została zorganizowana po raz szósty. Trwała dwa dni 1 i 2 listopada. Dzięki ofiarności odwiedzających tomaszowskie nekropolie zebrano przeszło 19 tys. zł. To pozwoli na wyremontowanie grobów m.on. Jana Turzynieckiego ps. „Mogiłka” legendarnego żołnierza AK, Czesława Matuszyńskiego – legionisty Legionów Piłsudskiego, obrońcy Lwowa w 1920 r. oraz zastępcy burmistrza miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Pieniędzy w tym roku udało się zgromadzić więcej, niż zakładano, dlatego Społeczny Komitet Odnowy Miejsc Pamięci w Tomaszowie Lubelskim apeluje o nadsyłanie informacji o potrzebie remontu kolejnych miejsc pamięci. Swoje sugestie można kierować do Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych  Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim, np. maILEM NA ADRES: [email protected], tel. 84 664 39 93

W tegorocznej kweście brali udział samorządowcy, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Przedszkola Samorządowego nr 5, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, harcerzom ZHR i ZHP, strzelcy JS 2019, rekonstruktorzy z Tomaszowskiego Szwadronu im. 1 Pułku Kawalerii KOP, członkowie Związku Piłsudczyków RP, uczniowie oraz nauczyciele szkół podstawowych oraz ZDZ w Tomaszowie Lubelskim.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama