Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 03:59

Sukces w Galicji

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin w rozgrywanym w Leżajsku turnieju Polish Open IKO Galizia Cup.

Organizowany przez Leżajski Klub Karate Kyokushin turniej Polish Open IKO Galizia Cup cieszy się coraz większym prestiżem. W tym roku na Podkarpacie przyjechały bowiem ekipy nie tylko z Polski, ale także z Białorusi i Ukrainy. W zmaganiach (24.09) uczestniczyło aż 238 zawodników z kilkudziesięciu klubów zrzeszonych w organizacji IKO. Rywalizowano w dwóch konkurencjach – kata (układy formalne) i kumite (walka sportowa).

Zamojski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 8 karateków. Co warte podkreślenia - połowa z nich wywalczyła miejsca na podium. Krzysztof Policha, prezes i trener ZKKK, ma powody do radości, bo w tak silnie obsadzonym turnieju to naprawdę dobry wynik.

A oto osiągnięcia zamojskich zawodników. Mikołaj Łoza zajął pierwsze miejsce w kumite (kat. do 25 kg), a Jakub Przyczyna w tej samej konkurencji (kat. 30 kg) wywalczył drugie miejsce. Na podium w kumite stanęła także Katarzyna Siemczyk, która była trzecia w kat. do 55 kg. Tę samą lokatę w kata III zajął też Robert Owczarczyk. Pozostali reprezentanci ZKKK: Piotr Dziubka, Kajetan Bosowski, Wojciech Michałuszko i Wiktor Kolaja tym razem do Zamościa wrócili bez medali.