Inicjatywa upamiętnienia wieloletniej nauczycielki i wychowawczyni wyszła od jej dawnych uczniów. Przedsięwzięcie zainicjowali Zenon Puzyrewski wraz z małżonką oraz inni wychowankowie Marii Huk, m.in. Zofia Fedurek z mężem, Franciszek Słotwiński i Maria Paska. Dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu samorządu gminy Susiec i parafii udało się zrealizować projekt, którego zwieńczeniem było odsłonięcie pamiątkowej tablicy.
Obchody rozpoczęły się na cmentarzu w Zwierzyńcu, gdzie uczestnicy odwiedzili grób Marii Huk. Przy odrestaurowanym nagrobku odmówiono modlitwę, ks. Zenon Góra dokonał poświęcenia pomnika, a zgromadzeni zapalili znicze.
CZYTAJ TEŻ: Gmina Susiec: Odznaczenie dla skarbnika za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Po przywitaniu gości i przedstawieniu sylwetki Marii Huk odsłonięto pamiątkową tablicę. Uczynili to uczennica klasy VIII Ewa Forlańska, prawnuczka Marii Huk Anna Rosikoń oraz Zenon Puzyrewski. Następnie tablicę poświęcił ks. Zenon Góra, a uczestnicy uczcili pamięć byłej kierowniczki minutą ciszy.

W wydarzeniu uczestniczył sekretarz gminy i zastępca wójta Tomasz Skroban, reprezentujący wójta gminy Susiec Zbigniewa Naklickiego. Głos zabrali również Zenon Puzyrewski oraz Anna Rosikoń, która podziękowała za zachowanie pamięci o swojej prababci.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów przy „Dębie Marii Huk” znajdującym się na placu kościelnym.


Napisz komentarz
Komentarze