Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 13:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Bon ciepłowniczy 2026. Sprawdź, czy należą ci się te pieniądze

Od środy 1 lipca 2026 r. urzędy miast i gmin będą czekały na wnioski. Bon ma pomóc rodzinom o niższych dochodach. Mogą one liczyć na spore dotacje.
Od środy 1 lipca 2026 r. urzędy miast i gmin będą czekały na wnioski. Bon ma pomóc rodzinom o niższych dochodach.
Od środy 1 lipca 2026 r. urzędy miast i gmin będą czekały na wnioski. Bon ma pomóc rodzinom o niższych dochodach.

Autor: Canva

To bezzwrotne wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych korzystających z ciepła systemowego, którego cena wynosi nie mniej niż 170 zł za gigadżul. Ma pomóc w pokryciu części kosztów ogrzewania w blokach, kamienicach i mniejszych miejscowościach. 

Bon ciepłowniczy przysługuje wyłącznie odbiorcom ciepła z sieci ciepłowniczych. Ogrzewanie gazem, pelletem czy węglem nie kwalifikuje do dopłat.

CZYTAJ: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki

Ile?

Wysokość bonu ciepłowniczego zależy od ceny ciepła, jaką ustaliło przedsiębiorstwo energetyczne, z usług którego korzystamy:

1000 zł – przy cenie od 170 zł do 200 zł/GJ,

2000 zł – przy cenie powyżej 200 zł do 230 zł/GJ.

3500 zł – gdy cena przekracza 230 zł/GJ.

Komu?

Żeby otrzymać pełną kwotę bonu, miesięczne zarobki netto nie mogą przekroczyć ustalonych progów:

3272,69 zł – dla gospodarstwa jednoosobowego,

2454,52 zł na osobę – w gospodarstwach wieloosobowych.

PREZCZYTAJ: Nasila się kryzys wodny w gminie Hrubieszów. "Krany mogą wyschnąć"

Jeśli zarabiamy nieco więcej, nie jesteśmy bez szans. Tyle że w ruch pójdą nożyce pod nazwą „złotówka za złotówkę”. Czyli kiedy przekroczymy dopuszczalny limit, nasz bon zostanie pomniejszony o kwotę przekroczenia.

Minimalna wypłata wynosi 20 zł.

Jak?

Wnioski można składać osobiści w urzędach gmin lub miast lub online przez e-PUAP z Profilem Zaufanym. 

Uwaga, każdemu gospodarstwu domowemu przysługuje tylko jeden bon. Jeśli jednak wnioski złożą dwie osoby z tego samego domu, pieniądze otrzyma ta, która zrobiła to pierwsza.

Do wniosku trzeba dołączyć:

  • rachunek lub zaświadczenie z ciepłowni potwierdzające cenę powyżej 170 zł/GJ,
  • dokumenty dochodowe (PIT, zaświadczenie z ZUS lub KRUS),
  • dane osobowe i numer konta bankowego.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tswl Treść komentarza: Niech Kupczyk się pochwali za ile kupił mieszkania od wojska? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:27 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Gratulacje odwagi wpisania mojego wpisu, artykułu afery brak strach zrozumiały my też tak się czujemy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:12 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Patoliczny system tbs Treść komentarza: Tbsy mają jak widać słusznie fatalną renomę. Zawyżone koszty zarządzania i uwieszenie kosztów "wybrańców" latami na szyji pracujących obywateli. Zależy jakie majm zarobki prezes, rada nadzorcza i księgowość. Miejmy nadzieję, że podobne do większości mieszkańców. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki Autor komentarza: Z TL. Treść komentarza: Panie Galecki powinien zes sie czlowieku tylko wstydzic i sie glupio nie tłumaczyć za swoje czyny bo jestescie w tym zdolni jak cała patologia Pis. Ważna była kabza dla swojego wypasionego koryta nie patrzac na okropne zadłużenie niespotykana skale szpitala . Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:06 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: asd Treść komentarza: Ale jak trzeba było mandat i punkty przyjąć, to dzwonił do Karwana, żeby ten zagadał z komendantem drogówki... Jaki uczciiiiwyyy! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:25 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Podatnik. Treść komentarza: Na hulanki pieniądze są a most w Terebińcu po kosztach ale co tam jak się bawić to się bawić drzwi wyjebać okno wstawić.😜. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:59 Źródło komentarza: Skaner i inne gwiazdy disco polo opanują scenę z okazji Dnia Gminy Werbkowice
Reklama
Reklama
Reklama