W zamojskiej Mediatece otwarto interaktywną ekspozycję fotografii, których autorem jest Oleksander Syrota, umożliwiającą rozszerzenie odbioru zdjęć o multimedia za pomocą aplikacji na smartfony. Towarzyszy jej wystawa „Czarnobyl – palcem po mapie”, przygotowana przez Archiwum Państwowe w Zamościu. Dodatkowo w głównej siedzibie biblioteki przy ul. Kamiennej 20 prezentowana jest ekspozycja „Słowo o Czarnobylu”.
Wydarzenia przypominają o tragicznych skutkach awarii z kwietnia 1986 r., która doprowadziła do skażenia ogromnych obszarów Europy i przesiedlenia ponad 350 tys. osób.
CZYTAJ TEŻ: Zamość: Ulica Orla do przebudowy


Napisz komentarz
Komentarze