Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 16:43
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wojsko szuka chętnych do służby. Swoją ofertę pokaże na targach

Wojsko Polskie organizuje i zaprasza na Targi Służby i Pracy. Odbędą się w kilkunastu miastach. Rekruterzy chcą pozyskać tysiące chętnych, którzy zasilą szeregi armii.
Wojsko Polskie organizuje i zaprasza na Targi Służby i Pracy.
Wojsko Polskie organizuje i zaprasza na Targi Służby i Pracy.

Autor: WCR

Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się 17-18 kwietnia 2026 r. Ich organizatorami są Ministerstwo Obrony Narodowej i Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji

W czasie targów rekruterzy będą zachęcać do wstąpienia do wojska. Ich celem jest znalezienie 40 tys. kandydatów do służby zasadniczej i 44 tys. do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Docelowo armia ma liczyć 300 tys. żołnierzy. 

W 16 miastach, po jednym w każdym województwie

Główna odsłona targów zaplanowana została w Orlen Arenie w Płocku. Równolegle targi będą organizowane w 15 innych miastach, po jednym w każdym województwie. Oto ich lista z adresami:

  • Grudziądz, ul. Nauczycielska 19,
  • Chojnice, ul. Huberta Wagnera 1,
  • Częstochowa, ul. Żużlowa 4,
  • Skarżysko-Kamienna, ul. Legionów 119,
  • Nowy Sącz, ul. Kościuszki 2,
  • Kraśnik, ul. Słowackiego 7,
  • Sieradz, ul. Wojska Polskiego 78,
  • Ełk, ul. Grunwaldzka 1,
  • Nysa, ul. Sudecka 23,
  • Śrem, ul. Stanisława Staszica 3,
  • Stalowa Wola, ul. Hutnicza 15,
  • Świdwin, ul. Szczecińska 88,
  • Białystok, ul. Słoneczna 1,
  • Legnica, ul. Sejmowa 5A,
  • Nowa Sól, ul. Zjednoczenia 21.

Jest jeszcze dodatkowa lokalizacja – kompleks koszarowy przy ul. Saperskiej 1 w Olsztynie.

Chętni będą mogli porozmawiać z żołnierzami i studentami

Wojskowe Targi Służby i Pracy to element kampanii rekrutacyjnej Wojska Polskiego. Jej celem jest pozyskanie kandydatów do służby.

Na miejscu zainteresowani będą mogli spotkać się z rekruterami, poznać szczegóły dotyczące różnych form służby – od dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, przez Wojska Obrony Terytorialnej, aż po służbę zawodową. Organizatorzy zapowiadają także możliwość uzyskania indywidualnej ścieżki kariery w armii.

CZYTAJ TEŻ: Zasiłek dla bezrobotnych w górę. Nawet ponad 2000 zł miesięcznie

Na targach obecni będą przedstawiciele wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Chętni będą mogli porozmawiać z żołnierzami i studentami uczelni wojskowych, a także złożyć wniosek o wstąpienie do służby. 

Pokazy sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy

Targi mają jednak nie tylko charakter informacyjny. W programie znalazły się również pokazy sprzętu wojskowego, prezentacje wyszkolenia żołnierzy, a także liczne atrakcje dla odwiedzających – w tym strzelnice, tory przeszkód czy wojskowa kuchnia.

Wydarzenia będą się odbywać w Płocku w godz. 9-18, a w pozostałych miastach w godz. 9-17. Wstęp jest bezpłatny.

CZYTAJ: Zamość: Cisza na budowie biurowca. Pieniądze podatników zostaną „zamrożone” w murach?

Ile dziś zarabia się w wojsku?

W 2026 roku żołnierz Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (odpowiednik dawnej służby zasadniczej) otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 6500 zł brutto. Dla osób poniżej 26 roku życia ta kwota ta jest kwotą netto (na rękę) ze względu na ulgę podatkową. 

Zarobki w Wojskach Obrony Terytorialnej (WOT) zależą od stopnia oraz liczby dni spędzonych na ćwiczeniach. Na marzec 2026 r. składowe wynagrodzenia szeregowego WOT to:

• dodatek za gotowość bojową: ok. 630 zł miesięcznie (wypłacany pod warunkiem pełnienia służby przez min. 2 dni w miesiącu);

• uposażenie za dni programowe: ok. 182 zł (stawka dzienna dla szeregowego) za każdy dzień ćwiczeń lub szkoleń;

• świadczenie początkowe: jednorazowo 3500 zł dla nowych ochotników po ukończeniu szkolenia podstawowego (tzw. szesnastki). 

Łącznie za standardowy weekend ćwiczeń (2 dni) oraz gotowość, szeregowy WOT otrzymuje miesięcznie blisko 1000 zł na rękę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

cykor 26.03.2026 10:36
Zachęcają do wojska , do obrony ojczyzny , a tu zonk", oni są mocni w gębach a jak by przyszła wojna to pierwszy uciekł by Bąkiewicz z przebierańcami i Braun . Służba w wojsku powinna być obowiązkowa !!!!! i chuliganów czy bandytów ,którzy przebierają się w "garniaki " i idą na łatwiznę do polityki nauczyć patriotyzmu.

Paweł W. 27.03.2026 18:36
Dokładnie. Tylko łajzy nie były w wojsku! O sobie nie myślę, bo mnie żona bije.

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ilu biednym dzieciom już pomogłaś? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: A jak tam sprawy sądowe? Konkretnie chodzi mi o aferę z zakupem paliwa dla karetek. Nie po myśli dyrektora, że temat ucichł? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: były prawownik Treść komentarza: Pan dyrektor na dzień dobry obciął premie pracownikom, to się na pensję uzbierało. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:47 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: teraz mądry ? Treść komentarza: Co zrobili dobrego ministrowie PIS w ciągu 8- miu lat.Radziwił, Szumowski, Cieszyński, Niedzielski, Sojka ??? Maseczki, agregatory, zastraszanie lekarzy, zwalnianie itd....... Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:13 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: znowu nagonka PISu Treść komentarza: Praca na 8 godzin, nagle przywożą na blok pacjenta z wypadku, operacja, ale juz 16.00, więc lekarze zbierają się do domu a pacjent ???? nie ma wyjścia ,musi czekać do jutra. TEGO CHCECIE ? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Najważniejszy pacjent Treść komentarza: Czy Przychodnię Rodzinną w Hrubieszowie też "przejmiecie"? przecież można być lekarzem rodzinnym jednocześnie na dyżurze w pogotowiu, Izbie przyjęć czy też na oddziele + dyżur telefonicznie nie mówiąc już o wizytach prywatnych. Ilu jest takich lekarzy? Najwyższy czas dać miejsca młodym lekarzom. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:54 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek”
Reklama
Reklama
Reklama