Wystawa prezentuje historię badań archeologicznych prowadzonych przez Muzeum Zamojskie od 1981 r. oraz wybrane projekty badawcze realizowane na terenie Zamojszczyzny, w tym badania transgraniczne i prace związane z lokalizacją zamku w Skokówce – miejsca narodzin Jana Zamoyskiego.
Zaprezentowane zostaną na niej zabytki pochodzące z prac wykopaliskowych prowadzonych na kilkunastu stanowiskach archeologicznych regionu. Autorem scenariusza wystawy jest Andrzej Urbański.
Wystawa czynna będzie do marca.
PRZECZYTAJ TEŻ: Zamość: Radna apelowała o walkę z „sektą alkoholową”, ale większość była przeciwko nocnej prohibicji

![Zamość śpiewał razem z VOX. Niezwykły finał majówki na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA] Zamość śpiewał razem z VOX. Niezwykły finał majówki na Rynku Wielkim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/04/sm-4x3-zamosc-spiewal-razem-z-vox-niezwykly-final-majowki-na-rynku-wielkim-zdjecia-1777890376-12.jpg)
![Lubycza Królewska uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA] Lubycza Królewska uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/04/sm-4x3-gmina-lubycza-krolewska-uczcila-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja-zdjecia-1777883149-41.jpg)

















Napisz komentarz
Komentarze