Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 czerwca 2026 17:16
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Tę dietę możesz mieć od ręki i za darmo. Bez wizyty u dietetyka

Za coś, co możemy mieć za darmo, płacimy niekiedy spore pieniądze. Chodzi o diety, które NFZ oferuje bezpłatnie. U dietetyka trzeba za nie zapłacić.
Za coś, co możemy mieć za darmo, płacimy niekiedy spore pieniądze. Chodzi o diety, które NFZ oferuje bezpłatnie.
Za coś, co możemy mieć za darmo, płacimy niekiedy spore pieniądze. Chodzi o diety, które NFZ oferuje bezpłatnie.

Autor: Canva

„Kiedy brakuje Ci pomysłu na obiad, chcesz jeść zdrowiej albo zadbać o rodzinę, portal Diety NFZ przychodzi z pomocą.

To praktyczne i bezpłatne narzędzie, które inspiruje, uczy i prowadzi za rękę, oferując gotowe jadłospisy i przepisy wspierające zdrowe nawyki” – zachęca na swojej stronie NFZ. 

I dodaje: „Odwiedź portal i zobacz, co oferujemy”.

Darmowy dostęp do gotowych planów żywieniowych

Portal Diety Narodowego Funduszu Zdrowia jest finansowany z pieniędzy publicznych. Dzięki temu jego użytkownicy nie muszą za nic płacić. Inaczej niż u dietetyka. 

PRZECZYTAJ: Portfele Polaków 2026. Wyborcy koalicji największymi optymistami

Jak podaje Rynek Zdrowia, taka wizyta kosztuje – w zależności od miasta, doświadczenia specjalisty i zakresu usługi od około 100 do 500 zł. Dodatkowo za ułożenie indywidualnej diety trzeba zapłacić od 150 do 500 zł.

Tymczasem użytkownicy portalu diety.nfz.gov.pl otrzymują dostęp do gotowych planów żywieniowych opartych na diecie DASH – uznawanej za jedną z najzdrowszych na świecie. Oprócz tego do tysięcy przepisów przygotowanych przez dietetyków.

Diety NFZ powstawały i powstają z myślą o różnych grupach odbiorców. Gotowy pomysł na posiłek znajdą dla siebie i osoby zdrowe, i pacjenci z chorobami przewlekłymi.

NIE PRZEGAP: 

Proste przepisy

Na stronie znajduje się aż 19 różnych planów żywieniowych: dieta klasyczna, na nadwagę i otyłość, dieta wegetariańska i adresowana do cukrzyków. Można znaleźć także jadłospisy dla osób z Hashimoto, nadciśnieniem, depresją, zaparciami, a także dla seniorów, rodzin czy sportowców. 

Co ważne, przepisy są proste, oparte na dostępnych produktach i możliwe do przygotowania w domu.

Nie tylko kalkulator BMI

Na stronie diety.nfz.gov.pl – oprócz przepisów – znajdziemy także:

  • kalkulator BMI,
  • automatycznie generowane listy zakupów,
  • dzienniczek posiłków,
  • statystyki, które pomagają śledzić i utrzymać regularność.

Wszystko to jest dostępne online i za darmo. Mimo to dotychczas Diety NFZ odwiedziło ok. miliona osób. W skali kraju – to niewiele. 

W rezultacie ta platforma wciąż funkcjonuje w cieniu komercyjnych konkurentów, którzy za to samo każą sobie płacić.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Brawo 15.01.2026 07:56
Automatyczną dietę rząd nam zapewni podwyżkami

Miejscowa EMERYTKA. 15.01.2026 20:23
Nie płacz ciemnogrodzie i nie słuchaj propagande tych ludzi co rzadzili patologi oszustow . Ci ludzie zrobili Ci pranie mozgu i dales sie sprzedac za miskę ryzu i bylo Ci tak dobrze.

nie mów że nie fajnie dostać 13 i 14? 17.01.2026 10:01
czy 13 i 14 oddajesz na cele charytatywne?

Anka. 18.01.2026 18:49
Do czego zmierzasz z pranym mózgiem i zachowujesz sie jak sekta PiSmaku niePISmienny .

Emeryt. 23.01.2026 16:45
Za patologie PiSmaku mialem na miskę ryzu i papier szary toaletowy. Nie DAJ PANIE BOŻE tych oszustow juz do władzy

Haha 13.01.2026 11:08
Najlepszą dietą od wszystkiego jest TfuSSk a dla swoich jachty

Seba 39 L. 16.01.2026 15:38
Nie ogladaj propagande w tv. Republika to moze zmądrzejesz . Po drugie nie nie obrarazaj bo zachowujesz sie jak sekta patologii oszustow ktora kradła gdzie tylko sie dało a teraz jak szczury uciekają za granice przed odpowiedzialnością i teraz ich jeszcze popierasz głupim komentarzem . A Ha ha to juz wystarczy co mozna powiedziec ze brakuje Ci mądrości i masz w głowie sieczkę .

Moja ocena. 18.01.2026 11:02
Z Ciebie ciemnoto propagandy patologi oszustow PiSuar opanował chyba tyfus bo masz juz tylko sieczkę w głowie poniewaz zrobiono Ci pranie mozgu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: liberum Treść komentarza: To lepsze niż "wetomat" Data dodania komentarza: 18.06.2026, 14:52 Źródło komentarza: Nowoczesny automat do zwrotu opakowań. Zamość pierwszy w województwie Autor komentarza: MieszkaniecTrzeszczan Treść komentarza: Ponoć dalej jeździ ten Pan.. mogła by policja coś zrobić z nim zanim kogoś za**je. Tydzień temu znowu go gonili, jechał tym samochodem. No i co? Żadnych konsekwencji? Gościu niebezpieczeństwo stwarza.. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Trzeszczany: Pijany rajd Jaguarem bez świateł skończył się trzeźwieniem w policyjnym areszcie Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Rządy rezimu tuska to jedna wielka afera! Data dodania komentarza: 18.06.2026, 12:08 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: BRAWOOOO Treść komentarza: Powinni założyć kajdanki Bąkiewiczowi a kluczyk wrzucić do kibla i spuścić wodę, aha, jeszcze powinni go na odchodne kopnąć w dupę. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Chamstwo ! Treść komentarza: Jak mozesz obrazac blaznie niePISmienny naszego prezydenta ktory dba o naszego miasta tylko tak zachowuja sie ludzie patologi jak PiS i ludzie przewrotu antyfaszyści Konfederacji dążący do rozłamu kraju . Gdzie Ci ludzie maja honor tak postępować jak postepuja ! Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:36 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Emeryt . Treść komentarza: Prawidłowo ! Ci ludzie PiSuar nie maja honoru za grosz zeby tak postępować jak postepuja za nasze pieniadze , to jest karygodne obcować z krzyżem w obcym państwie . Dlaczego ten bydlęcy czlowiek jak Dutkiewicz i inni opłacani przez ta patologie oszustow chodzą na wolności . To sa zdrajcy narodu polskiego inaczej na to chamstwo powiedziec nie mozna . Tak zachowuja sie tylko ludzie pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:24 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama