Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 6 marca 2026 11:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Niedziele handlowe 2026. W tych dniach możemy planować zakupy

Za nami trzy niedziele handlowe w grudniu 2025 r. Ostatnie w tym roku. W 2026 r. na niedzielne zakupy będziemy mogli się wybrać w 8 terminach. Kiedy?
W 2026 r. na niedzielne zakupy będziemy mogli się wybrać w 8 terminach.
W 2026 r. na niedzielne zakupy będziemy mogli się wybrać w 8 terminach.

Autor: Canva

Niedziele handlowe 2026 wypadają:

  • 25 stycznia,
  • 29 marca,
  • 26 kwietnia,
  • 28 czerwca,
  • 30 sierpnia,
  • 6 grudnia,
  • 13 grudnia,
  • 20 grudnia.

Jak wynika z harmonogramu – najwięcej niedziel handlowych, podobnie jak to było w tym roku, będzie w grudniu. 

Kto będzie mógł handlować mimo zakazu?

Przypomnijmy jeszcze, że z ograniczeń w handlu w niedziele są zwolnione niektóre placówki. Na liście są 32 wyjątki, w tym m.in. kwiaciarnie, stacje paliw, apteki, cukiernie, sklepy z prasą, sklepy w strefach wolnocłowych i placówki z dewocjonaliami i pamiątkami.

Z tego zakazu zwolnione są też punkty prowadzące działalność pocztową, ale pod warunkiem, że przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tysięcy złotych kary.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zaplanuj urlop w 2026 r. Podpowiadamy jak

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rezerwista PawełTreść komentarza: Doświadczony, kompetentny tylko po co się pcha w ten syf??? Nieźle Zamość wykorzystuje potencjał ludzki, i doświadczenie bojowe. Dziwne!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 10:37Źródło komentarza: Z wojska do miejskiej spółki. Jakub Garbowski-Narkiewicz nowym prezesem ZUK w ZamościuAutor komentarza: PandaTreść komentarza: To raczej działa na jego korzyść!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 10:33Źródło komentarza: Z wojska do miejskiej spółki. Jakub Garbowski-Narkiewicz nowym prezesem ZUK w ZamościuAutor komentarza: PiS-iorTreść komentarza: Na prawdę ktoś od pana Brauna może być Prezesem Związku Armii Krajowej??? Nie wierzę!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 10:31Źródło komentarza: Zamojska batalia o pamięć. „Róża Zamoyska tak, Róża Luksemburg nie!” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Martusia z Tomaszowa Lub.Treść komentarza: Jeżeli to on. To raczej powinno to być na jego korzyść! Przynajmniej pikników dla PiS nie robił, hahahahaData dodania komentarza: 6.03.2026, 10:29Źródło komentarza: Z wojska do miejskiej spółki. Jakub Garbowski-Narkiewicz nowym prezesem ZUK w ZamościuAutor komentarza: Monika Parylska ZamośćTreść komentarza: Trolle z konfederacji i "ruchu pseudonarodowego" się uruchomiły. Hahahaha Widać to po poziomie wypowiedzi, oczywiście anonimowe trolle. Wstyd!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 10:25Źródło komentarza: Zamojska batalia o pamięć. „Róża Zamoyska tak, Róża Luksemburg nie!” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Zyjesz propaganda BASIU ktora słuchasz na codzien w Republice . Nie badz taka naiwna. Co juz zapomniałaś ile wszystko kosztowało jak rzadzili chjeny patologi ktorych w dalszym ciagu popierasz . Powinnaś sie wstydzic ze dałaś sie sprzedac za miskę ryzu.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Z czego rezygnują emeryci, żeby dociągnąć do pierwszego?
Reklama
Reklama
Reklama