Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 19:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Klasa okręgowa: Trudne początki. Sparta Łabunie długo się rozkręcała

Sparta Łabunie zdobyła w rundzie jesiennej więcej punktów niż w całym sezonie 2023/2024, który zakończyła na ostatnim, szesnastym miejscu i na rok pożegnała się z „najciekawszą ligą świata”.
Sparta Łabunie zdobyła w rundzie jesiennej więcej punktów niż w całym sezonie 2023/2024.
Sparta Łabunie zdobyła w rundzie jesiennej więcej punktów niż w całym sezonie 2023/2024.

Autor: Kamil Gac

Sześć zwycięstw dały jej osiemnaście punktów i dwunastą pozycję, która na koniec rozgrywek z pewnością da utrzymanie w „okręgówce”. Natomiast w swoim poprzednim sezonie na tym poziomie rozgrywkowym zespół z Łabuń wywalczył zaledwie szesnaście punktów. 

– Jestem bardzo zadowolony z tego, co dokonaliśmy w rundzie jesiennej. W końcówce rundy pokazaliśmy, że stać nas na dobrą grę i satysfakcjonujące wyniki. Nie byliśmy chłopcami do bicia, chociaż wysoko przegraliśmy dwa mecze – 0:7 z Gryfem Gmina Zamość i 1:7 z Omegą Stary Zamość, a więc z dwoma zespołami, z którymi byłem związany przez długie lata. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, z kim wygrywaliśmy w tej rundzie, to dojdziemy do wniosku, że to dwunaste miejsce, które zajęliśmy, trzeba uznać za adekwatne do tego, co zaprezentowaliśmy i jakie były nasze możliwości. Zakładaliśmy zdobycie piętnastu punktów, a nasz dorobek okazał się trochę większy – mówi trener Tomasz Goździuk.

Sparta długo się rozkręcała. Po dziesięciu kolejkach miała w swoim dorobku zaledwie sześć punktów. Przełamanie nastąpiło w jedenastej serii gier, w wygranym 4:0 (0:0) wyjazdowym meczu z Huczwą Tyszowce. Ekipa z Łabuń w pięciu ostatnich kolejkach wygrała cztery razy. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Roztocze Szczebrzeszyn i Sparta Łabunie już awansowały do klasy okręgowej

– Mieliśmy trudne początki, bo na początku rundy przyszło nam się mierzyć z najlepszymi w lidze zespołami. Obawiałem się tego, że jeśli nie „złapiemy” parę punktów, to popadniemy w ogromny kryzys. Znałem dobrze potencjał nasz, a także innych drużyn, dlatego nie spodziewałem się po nas rewelacyjnych wyników. Na szczęście, w końcówce rundy rozegraliśmy kilka naprawdę fajnych meczów, więc nie mamy powodów, żeby narzekać – mówi trener Goździuk.

Sparta Łabunie 2025/2026

Grało 23 piłkarzy: Maciej Nowak 15 (15), Filip Ochal 15 (15), Adrian Wójcicki 15 (15), Kacper Zając 15 (15), Kamil Bosiak 15 (11), Tomasz Nowak 15 (11), Łukasz Mikulski 14 (14), Grzegorz Kruk 12 (11), Krystian Sokołowski 12 (10), Dawid Goździuk 12 (7), Damian Pilipczuk 11 (11), Łukasz Latawiec 11 (9), Filip Pałka 9 (0), Jarosław Wolski 8 (7), Sebastian Palikot 8 (6), Cyprian Zygmunt 8 (0), Hubert Buczak 7 (6), Marcel Szeliga 6 (0), Mikołaj Karwina 4 (0), Bartłomiej Krukowski 3 (1), Jakub Skiba 3 (0), Tomasz Goździuk 2 (1), Tomasz Dziuba 2 (0).

Strzelcy: 11 goli – Pilipczuk, 6 – Zając, 4 – M. Nowak, 2 – Buczak, T. Nowak, 1 – Mikulski, Wójcicki.

Trener: Tomasz Goździuk 15.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama