Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 09:35
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tomaszów Lubelski: Śpiewali pieśni przy Ogniu Niepodległości [ZDJĘCIA]

W przeddzień 11 listopada mieszkańcy Tomaszowa zebrali się wieczorem na terenie Arboretum przy Nadleśnictwie Tomaszów, aby przy Ogniu Niepodległości pośpiewać patriotyczne pieśni.
10 listopada w Leśnym Arboretum zapłonął Ogień Niepodległości. Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego śpiewali przy nim patriotyczne pieśni.
10 listopada w Leśnym Arboretum zapłonął Ogień Niepodległości. Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego śpiewali przy nim patriotyczne pieśni.

Autor: Nadleśnictwo Tomaszów

Są takie momenty podczas obchodów Święta Niepodległości w Tomaszowie Lubelskim, które najbardziej przyciągają i jednoczą mieszkańców. Ich specyficzny klimat tworzą mrok i iskry z ogniska. Dzieci wtulają się w rodziców i dziadków. Dorośli i młodzież trzymają w rękach śpiewniki. Kilka osób przygrywa na instrumentach. Skwierczy drewno. Wszyscy, którzy tam są czują się dumni, że są Polakami. W tym roku Ogień Niepodległości zapłonął już po raz siódmy.
10 listopada mieszkańcy Tomaszowa zebrali się wieczorem na terenie Arboretum przy Nadleśnictwie Tomaszów, aby przy Ogniu Niepodległości pośpiewać patriotyczne pieśni.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tomaszów Lubelski: Niech żyje niepodległość! Tak świętowano 11 listopada [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto od odczytania przez harcerza Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej odezwy Komitetu Obchodów Święta Niepodległości w Województwie Lubelskim i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Potem od ognia przywiezionego z Kostiuchnówki przez Tomaszowski Szwadron im.1-go Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza rozpalono ognisko.

Otoczyli je mieszkańcy, dzieci, młodzież i dorośli, w tym władze miasta i powiatu tomaszowskiego i leśnicy. Z Chórem Tomaszowiacy pod kierownictwem Mariana Gumieli i przy akompaniamencie Księdza Dziekana Jerzego Sopla wszyscy razem śpiewali znane pieśni patriotyczne. 

ZOBACZ: Bieg Niepodległości w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Tomaszów Lubelski: Sztafeta 107 km na 107 rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wstyd Tomaszowianie 12.11.2025 17:11
Widać jacy to Patrioci , mieszkańcy i władza sobie śpiewają patriotyczne pieśni a nikt nie POmyślał by zabrać Polską Flagę ?! Same lemingi przyszły na ognisko ???

Mieszkaniec 12.11.2025 13:58
Szkoda że takie informacje z Tomaszowa są podawane zawsze po fakcie ! Jest strona Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski , Starostwa Tomaszów Lubelski , tomaszow.lub.pl i inne związane z Tomaszowem , i zawsze jak są jakieś imprezy i wydarzenia to o nich nie ma często żadnych informacji . Dowiedzieć możemy się o tym że coś było dopiero następnego dnia , tak jak w tym przypadku ! Świetnych mamy informatyków i urzędników od promocji miasta !!! Mogą nam w całej Polsce pozazdrościć :) !!!

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz Cena: 215000 PLNSprzedam przytulną kawalerkę o powierzchni 29 m², zlokalizowaną na I piętrze w budynku przy ul. Dąbrowskiego w Zamościu. To mieszkanie ma wszystko, czego trzeba do komfortowego życia – albo jako gotowy już lokal pod wynajem. Układ mieszkania- Salon- Kuchnia- Łazienka z WC- Przedpokój  Dlaczego warto Lokalizacja – mieszkanie znajduje się niedaleko ważnej jednostki wojskowej, co zapewnia stały popyt na najem. Dobry dojazd i bliskość punktów usługowych.Niski czynsz – wspólnota, niskie koszty utrzymania – idealnie nadaje się pod inwestycję.Gotowy lokal pod wynajem / dla singla lub pary – kompaktowy metraż, prosty układ i lokalizacja gwarantują szybki najem. Dla kogo- Inwestorzy – szukasz mieszkania, które szybko wynajmiesz? To idealna opcja.- Singiel lub para – kompaktowa przestrzeń, minimalne koszty utrzymania, blisko centrum i atrakcyjnej infrastruktury.Zainteresowany? Zapraszam na prezentację, w trakcie której można zobaczyć potencjał nieruchomości.Bezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości.Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznegoNie zwlekaj – zadzwoń już dziś! Tomasz JuszczakDoradca ds. nieruchomościtel. 504 288 990e-mail: [email protected]ółnoc Nieruchomości ZamośćData dodania ogłoszenia: 03.12.2025Kawalerka 29 m²–świetna lokalizacja i niski czynsz
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Cena: Do negocjacjiKoniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/Data dodania ogłoszenia: 02.12.2025Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KapralTreść komentarza: No tak. Przeciez on sie do wojska nie nadaje, zresztą podobno żona go bije... Taka władza w Chrubieszowie!Data dodania komentarza: 13.12.2025, 23:13Źródło komentarza: Hrubieszowscy zwiadowcy uczą bezpieczeństwa. Ty wybierasz terminAutor komentarza: AmenTreść komentarza: To może dobrze, że coś o gminie dobrze piszą. Miernoty kończą z opaskami czarnymi na oczach. Hejterzy niech się zaangażują w coś bardziej sensownego no ich oblicze właśnie widać w komentarzach. Onuca i dno społeczne.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:49Źródło komentarza: Artysta fotografik i społecznik. Marek Ryś, kolejnym bohaterem cyklu „Pasjonaci z Gminy Trzeszczany”Autor komentarza: asdasdTreść komentarza: Skierowanie do Radecznicy gdzieś zapodziałeś?Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:32Źródło komentarza: Nowy samochód bojowy dla OSP KSRG Tyszowce! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: RODZICTreść komentarza: A może tak posłom i senatorom zmniejszyć dochody o połowę zlikwidować kilometrówki zmniejszyć na biura poselsko- senatorskie podróże zagraniczne ograniczyć kadencyjność nie szukać oszczędności u biednych Polaków komuna wracaData dodania komentarza: 13.12.2025, 21:07Źródło komentarza: Lewica chce ratować ochronę zdrowia podatkiem tłuszczowymAutor komentarza: Czekam na mieszkanieTreść komentarza: Kup sobie tą na starozamojskiej - jeszcze większa i tańsza. Jak tak dalej pójdzie to DPS- y trzeba będzie w TL stawiać , bo młodych nie uświadczysz… równia pochyłaData dodania komentarza: 13.12.2025, 18:42Źródło komentarza: Budowa czynszówek w Tomaszowie Lubelskim pod znakiem zapytania. SIM chce innej działkiAutor komentarza: Obserwator .Treść komentarza: Dajcie Narodowi wódki ochlaptusom się wszystko podoba i narzekać przestaną .Data dodania komentarza: 13.12.2025, 18:30Źródło komentarza: Masłomęcz: Minister rozmawiała z rolnikami pod Hrubieszowem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama