Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 5 lutego 2026 21:36
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Różowy Bieg Kobiet w Tomaszowie Lubelskim. Bo profilaktyka ratuje życie [ZDJĘCIA]

Ten bieg nie był zwykłą akcją dla sportowców czy miłośników sportu. Był ideą, która miała zwrócić uwagę na profilaktykę raka piersi i promować aktywność fizyczną. Udał się mimo kapryśnej pogody. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal.
Różowy Bieg Kobiet w Tomaszowie Lubelskim miał zwrócić uwagę na to, że profilaktyka ratuje życie.
Różowy Bieg Kobiet w Tomaszowie Lubelskim miał zwrócić uwagę na to, że profilaktyka ratuje życie.

Źródło: Facebook: SP ZOZ Tomaszów Lubelski

Różowy Bieg dla Kobiet zorganizowali w Tomaszowie Lubelskim szpital powiatowy, Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Tomasovia. Uczestnicy mieli do pokonania 5 kilometrów – jak kto wolał: truchtem, marszem z kijkami nordic walking lub spacerkiem.

Organizatorzy akcji podkreślali, że każdy krok jest symboliczny, bo wspiera walkę z rakiem piersi. Edukacja w zakresie profilaktyki była głównym celem całego wydarzenia. Na stoiskach uczestniczki mogły nauczyć się nawet, jak prawidłowo przeprowadzać samobadanie piersi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prawie 200 wolontariuszy będzie kwestowało na cmentarzach w Tomaszowie Lubelskim

Do regularnego badania i promowania profilaktyki także poza tym wydarzeniem zachęcał je m.in. dyrektor tomaszowskiego szpitala, Dariusz Gałecki.

W biegu wzięło udział 89 osób, w tym delegacja z Urzędu Miasta Tomaszów na czele z wiceburmistrz Renatą Miziuk, dyrektor OSiR-u Mirosław Fus, wicestarosta tomaszowski Jarosław Korzeń oraz pracownicy szpitala.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał zespół ratowników medycznych SPZOZ Tomaszów Lubelski.

Po przybyciu na metę na wszystkich czekał ciepły posiłek, gorąca herbata, ciastko i oczywiście medal na pamiątkę.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Nie napinaj się, szkoda nerw 😮‍💨 Idiota nie czyta ze zrozumieniem to nie pojmie tego co mu wyłuszczasz 🤣Data dodania komentarza: 5.02.2026, 15:03Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Co 3ci komentujący jest tak ograniczony, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem i wyśmiewa autorkę że plac stoi pusty, a na placu po bazie PKS o którym mowa w artykule stoi Lidl, pusty plac jest po dworcu PKS I co się dziwić że golą baranów jak ciemnogród nawet nie rozumie co czytaData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:58Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Paniusi kto jest pusty to sprawa dyskusyjna, jedno jest pewne że czytać ze zrozumieniem to Ty nie potrafisz, na placu bazy PKS o której mowa w artykule stoi Lidl, to taki duży kioseczek spożywczy jak byś nie wiedzialaData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:53Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: TomaszowianinTreść komentarza: Pusto to masz w głowie Nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz, dla twojej wiedzy w miejscu bazy PKS stoi lidl. To taki większy kiosk spożywczy -wyjaśniam na wszelki wypadek jak byś nie widziałData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:48Źródło komentarza: Głośna sprawa prywatyzacji PKS-u w Tomaszowie Lubelskim. Biznesmen z wyrokiemAutor komentarza: antyAITreść komentarza: Co to za zgadywanka pisana przez AI ? A - B = C albo C + A = B czy jakoś takData dodania komentarza: 5.02.2026, 14:47Źródło komentarza: Lekkoatletyka: Joanna Fus w dobrej formieAutor komentarza: RiotTreść komentarza: Zgadzam się ze Stefanem. Do tego przy wszystkich błędach i patologiach PRL-u jednak poczucie zabezpieczenia socjalnego ułatwiało podjęcie decyzji o posiadaniu dziecka. A ile zakładów pracy powstawało, teraz w Zamościu to się prawie nic z tego nie ostało.Data dodania komentarza: 5.02.2026, 14:26Źródło komentarza: Trzy miasta, jeden problem. Demografia Chełma, Zamościa i Białej Podlaskiej w 2025 roku
Reklama
Reklama
Reklama