Festiwal odbędzie się w dniach 6-7 listopada w Rzeszowie. Duet z Hrubieszowa znalazł się w gronie 15 artystów wybranych spośród ogromnej liczby zgłoszeń z całej Polski. Finaliści, wykonujący utwory legionowe i patriotyczne, zaprezentują nagrodzone piosenki na scenie auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.
Pomysłodawczynią festiwalu jest dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. W tym roku jednym z gości specjalnych festiwalu oraz jurorów będzie Jacek Wójcicki.
PRZECZYTAJ TEŻ: Za pomoc rodakom za granicą. Kapłan z Hrubieszowa dostał medal nadany przez Europejską Konferencję Episkopatu
Zespół Gama Band jest składem rodzinnym. Śpiewają w nim mama z córką: Agnieszka Łaszkiewicz-Chrastina i Gabriela Chrastina. W mediach społecznościowych i na portalu YouTube nazywają siebie Aga i Gabi.
– Śpiewamy od dawna, ale zawsze jako indywidualne wokalistki. Teraz próbujemy swoich sił jako duet – mówią o sobie hrubieszowianki.
Aga była uczestniczką programu TVP „Szansa na Sukces” z 2020 r., nagranego z udziałem Formacji Nieżywych Schabuff. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. W latach 2019-2022 była wokalistką w zespole Hubal w Hrubieszowie. Obecnie śpiewa w Scholi Vox Cordis przy parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Jej córka Gabi również jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Na co dzień śpiewa w Lechitkach działających przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Obydwie współpracują z Akademią Wokalną Magdaleny Stopy, gdzie szkolą swoje głosy. Śpiewają piosenki patriotyczne, religijne (oprawa mszy, śluby) oraz repertuar rozrywkowy.


![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-cz-2-1772807068-39.jpg)
![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-1772805579-6.jpg)










![Ujazdów: Kierowca miał 2, pasażer 3 promile. Zaliczyli zjazd do rzeki [ZDJĘCIA] Ujazdów, 1 marca 2026. Pijany kierowca audi wjechał do rzeki.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-ujazdow-kierowca-mial-2-pasazer-3-promile-zaliczyli-zjazd-do-rzeki-zdjecia-1772445196.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze