Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 21:43
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Ogólnopolski Puchar Roztocza w podnoszeniu ciężarów w Zamościu

Już w pierwszy weekend października (3-4.10.2025) na hali Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu rozegrany zostanie Ogólnopolski Puchar Roztocza w podnoszeniu ciężarów, organizowany przez KS Agros.
Plakat z programem Ogólnopolskiego Pucharu Roztocza.
KS Agros zaprasza do kibicowania. Wstęp wolny.

Zawody będą miały szczególny wymiar – uczczą pamięć śp. Tadeusza Skąmskiego, sportowca, trenera i podpułkownika Wojska Polskiego, którego memoriał zamojski klub organizuje od 2020 roku.

Czytaj też: Z Biłgoraja do Madrytu. Sztangiści startują na mistrzostwach Europy

Celem wydarzenia jest nie tylko wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników, ale też promocja województwa lubelskiego i popularyzacja podnoszenia ciężarów. Prawo startu mają sportowcy z rocznika 2010 i starsi, a rywalizacja toczyć się będzie w klasyfikacji indywidualnej.

Kategorie wagowe:

  • Mężczyźni: 55, 61, 67, 73, 81, 89, 96, 102, 109, +109 kg.
  • Kobiety: 45, 49, 55, 59, 64, 71, 76, 81, 87, +87 kg.

Podczas imprezy prowadzona będzie punktacja indywidualna wśród kobiet i mężczyzn. Zawody odbędą się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Uroczysta ceremonia otwarcia została zaplanowana na sobotę, 4 października o godz. 11:00.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów, Miasto Zamość, Eco-Harpoon Recycling, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu i partnerzy współtworzący wydarzenie.

Przeczytaj: Sztangiści Agrosu Zamość wywalczyli dwa medale. Maks został mistrzem Polski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama