Mistrzostwa rozgrywane były przez trzy dni (23-25 maja) w hali Kompleksu Sportowego Solpark przy ul. Sportowej w Kleszczowie (woj. łódzkie).
W dwuboju Maksymilian Dorn uzyskał 315 kg. Był też najlepszy w obu konkurencjach – rwaniu (143 kg) i podrzucie (172 kg).
– Rwanie Maks miał dobre, podrzut – trochę gorszy. W tej pierwszej konkurencji wyrównał swój rekord życiowy. Do poprawienia „życiówki” w podrzucie trochę mu brakowało. Obecnie ten rekord osobisty Maksa wynosi 188 kg. Nie miał jednak dobrego dnia, by powalczyć o lepszy wynik – mówi Andrzej Gaweł, szkoleniowiec sekcji podnoszenia ciężarów w zamojskim Agrosie.
Drugie miejsce w kategorii 102 kg zajął Kacper Sałek z LKS Dobryszyce (297 kg w dwuboju, 134 kg w rwaniu, 163 kg w podrzucie). Trzeci był Mateusz Ambroziak z UOLKA Ostrów Mazowiecka (285 kg w dwuboju, 121 kg w rwaniu, 164 kg w podrzucie). Na ostatnim, czwartym miejscu uplasował się Arkadiusz Przyczyna z Agrosu Zamość (241 kg w dwuboju, 110 kg w rwaniu, 131 kg w podrzucie).
W kat. 67 kg wystartowało sześciu zawodników, ale jednej z nich, konkretnie Łukasz Bogusz z GCK Kobylany (woj. lubelskie), nie zaliczył ani jednego z trzech podejść w rwaniu, więc nie został sklasyfikowany w dwuboju. Jakub Trytek po brąz sięgnął dzięki wynikowi w dwuboju 201 kg. W rwaniu uzyskał 91 kg (trzecie miejsce w konkurencji), natomiast w podrzucie – 110 kg (drugi w konkurencji). Zaliczył cztery podejścia. W rwaniu spalił próbę ze sztangą o wadze 93 kg, w podrzucie nie uporał się z ciężarem 120 kg.
PRZECZYTAJ: Hetman Zamość. Sporo kontuzji, trzy wygrane i jeden remis pod wodzą nowego trenera
– W tej kategorii „ciasno” było w walce o konkretne miejsca na podium, bo trzech zawodników prezentowało zbliżony poziom. Kuba w trzecim podejściu w podrzucie bez powodzenia „szedł” po srebro. Kiedyś podrzucał znacznie więcej niż 120 kg. Jego rekord życiowy w podrzucie wynosi 128 kg. W ostatnim czasie redukował jednak swoją wagę, by przejść z kategorii 73 kg do 67 kg. Zrzucił te kilogramy, ale za to stracił trochę siły – komentuje trener Gaweł.
Młodzieżowym mistrzem Polski w kategorii 67 kg został Paweł Wyrodek z Legii Warszawa (221 kg w dwuboju, 100 kg w rwaniu i 121 kg w podrzucie), a wicemistrzem – Maciej Purzycki z Mazovii Ciechanów (210 kg w dwuboju, 108 kg w rwaniu, 102 kg w podrzucie).
PRZECZYTAJ: Polska na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów. Kierownik naszej ekipy pochodzi z Biłgoraja
W zawodach wystartowało czworo zawodniczek i zawodników Agrosu. Czwarte miejsce w kategorii 87 kg zajęła Ewa Kuczmaszewska. Piąta spośród zgłoszonych do mistrzostw reprezentantów Agrosu Emilia Drozda nie wystartowała w zawodach (planowała udział w kat. 45 kg).
– Emilka zmagała się z kontuzją kolana. Do ostatniej chwili mieliśmy nadzieję, że weźmie udział w mistrzostwach. Niestety, musiała zrezygnować ze startu – informuje trener Gaweł.
W klasyfikacji klubowej wśród mężczyzn Agros zajął trzecie miejsce (69 punktów). Wygrał UKS Impuls Warszawa (125 punktów), a na drugiej pozycji uplasował się LKS EkoSport Siedlce (71 punktów).
– Po mistrzostwach pozostał niedosyt, bo dwoje naszych zawodników zakończyło je na czwartym miejscu. Start uważam jednak za udany, bo nasi mężczyźni zajęli trzecie miejsce w punktacji klubowej. Zdobyliśmy też trochę punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w systemie sportu młodzieżowego – mówi trener Gaweł.
Według klasyfikacji Sinclaira najlepsze wyniki mistrzostw uzyskali Monika Marach (262,99 punktu) i Oskar Ołubek (392,94 punktu). Zawodniczka Atlety Gdańsk została mistrzynią Polski U23 w kat. 76 kg (uzyskała 215 kg w dwuboju, 99 kg w rwaniu, 116 kg w podrzucie). Natomiast ciężarowiec Omegi Kleszczów był drugi w kat. 89 kg (313 kg w dwuboju, 137 kg w rwaniu, 176 kg w podrzucie).
W punktacji Sinclaira Maksymilian Dorn sklasyfikowany został na siódmym miejscu (358, 98 punktu).

![Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA] Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-belzec-lubycza-krolewska-ludzie-skarza-sie-na-bloto-na-budowie-s17-to-niebezpieczenstwo-zdjecia-1765883166-20.jpg)
![Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA] Hrubieszów: Bmw zajechało drogę karetce na sygnale [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-hrubieszow-bmw-zajechalo-droge-karetce-na-sygnale-zdjecia-1765876670-0.jpg)
![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803324-1.jpg)




![Na budowie S17 na trasie Bełżec – Lubycza Królewska błoto i kolejki. Ludziom puszczają nerwy [ZDJĘCIA I FILM] Lubycza Królewska. Problem błota na drogach na trasie budowy S17 pojawia się szczególnie w czasie deszczowych dni.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-na-budowie-s17-na-trasie-belzec-lubycza-krolewska-bloto-i-kolejki-ludziom-puszczaja-nerwy-zdjeci-1765882812.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze