Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia w gminie Obsza. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że mieszkaniec domu jednorodzinnego podpalił łóżko, na którym spał jego ojciec. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.
PRZECZYTAJ: Hrubieszów: Najpierw razem pili alkohol, potem doszło do sprzeczki. Jeden cios był zabójczy
- Wstępne ustalenia mundurowych wskazywały na to, że 33-latek wstał w nocy i podpalił wersalkę na której spał jego ojciec. Na szczęście straszy mężczyzna obudził się czując ogień w okolicach stóp i zdołał ugasić pożar. W trakcie pożaru doszło do emisji dużych ilości tlenku węgla i cyjanowodoru co spowodowało zagrożenie dla zdrowia i życia 8 osób śpiących w domu w tym dwójki małych dzieci. Ponadto jak ustalili policjanci 33-latek od dawna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoim ojcem - opisuje starszy aspirant Joanna Klimek z KPP Biłgoraj.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem, usiłowania zabójstwa oraz sprowadzenia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób.
PRZECZYTAJ TEŻ: Ukraińcy wydaleni z Polski. Mają zakaz na 5 lat
W sobotę decyzją Sądu Rejonowego w Biłgoraju mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 2]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-cz-2-1772807068-39.jpg)
![Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1] Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Kobiet 2026 [ZDJĘCIA cz. 1]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/06/sm-4x3-tomaszow-lubelski-powiatowy-dzien-kobiet-2026-zdjecia-1772805579-6.jpg)











![Ujazdów: Kierowca miał 2, pasażer 3 promile. Zaliczyli zjazd do rzeki [ZDJĘCIA] Ujazdów, 1 marca 2026. Pijany kierowca audi wjechał do rzeki.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-ujazdow-kierowca-mial-2-pasazer-3-promile-zaliczyli-zjazd-do-rzeki-zdjecia-1772445196.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze