Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 31 marca 2026 01:06
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama
Reklama

Miał lecieć w kosmos, został na Ziemi. Nowa data misji polskiego kosmonauty

Dotychczasowy plan się nie powiódł. Sławosz Uznański-Wiśniewski wciąż jest na Ziemi. Ale jest już nowa data lotu w kosmos. Start rakiety za kilka dni.
Sławosz Uznański-Wiśniewski ma być drugim w historii Polakiem na orbicie i pierwszym na międzynarodowej stacji kosmicznej.
Sławosz Uznański-Wiśniewski ma być drugim w historii Polakiem na orbicie i pierwszym na międzynarodowej stacji kosmicznej.

Autor: Sławosz Uznański-Wiśniewski Facebook/Canva

Do tego lotu polski naukowiec przygotowuje się od dawna. Sławosz Uznański-Wiśniewski ma być drugim w historii Polakiem na orbicie i pierwszym na międzynarodowej stacji kosmicznej. Wiadomo, że rakieta Falcon 9 Block 5 firmy SpaceX ma wystartować ze Space Center na Florydzie i że podróż już miała się odbyć.

W kosmosie nie da się głosować

Start był zaplanowany na 29 maja. To sprawiło, że Państwowa Komisja Wyborcza stanęła przed zagadnieniem, jak astronaucie umożliwić głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich.

PRZECZYTAJ: Sławosz Uznański, nasz człowiek w kosmosie. Kim jest?

Ostatecznie padała, że nie ma możliwości głosowania w kosmosie. Bo nie da się tam utworzyć obwodowej komisji wyborczej.

Cała ta dyskusja była na nic, bo ostatecznie start został odwołany. 

Oficjalnie: start we poniedziałek 8 czerwca. Na pewno?

„Niedawno przełożono start na 8 czerwca. Teraz pojawiają się nieoficjalne informacje, że start zostanie opóźniony o kolejny dzień, na 9 czerwca” – podał serwis naukowy urania.edu.pl.

Zgodnie z oficjalnym przekazem stanie się to właśnie w  najbliższy poniedziałek o godzinie 14:45 czasu polskiego.

Obecnie polski naukowiec przebywa na obowiązkowej kwarantannie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marsianin 03.06.2025 13:50
Za niego ma POlecieć Czaskowki ! Start z Rzeszowa !!! To będzie pierwszy w Historii Dupiaż w Kosmosie !!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Sałatka jarzynowa ląduje w śmietniku nie dlatego, że robimy jej za dużo, tylko dlatego, że nie umiemy robić smacznej sałatki jarzynowej. Jeśli sałatka jarzynowa jest smaczna, to do śmietnika nie trafia.Data dodania komentarza: 30.03.2026, 11:05Źródło komentarza: Dlaczego sałatka jarzynowa ląduje w śmietniku? Bo robimy jej za dużoAutor komentarza: Grzęda Sokalska HistoriaTreść komentarza: Na zaproszenie Stowarzyszenia Moje Nowosiółki rolę Jezusa odegrał aktor radomski Rafał Tomasz KalińskiData dodania komentarza: 30.03.2026, 09:50Źródło komentarza: Modlitwa i wzruszenie. Misterium Męki Pańskiej w Telatynie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Frajery POTreść komentarza: Gdzie to tańsze paliwo tam gdzie 100 bajerów dla frajerówData dodania komentarza: 30.03.2026, 08:17Źródło komentarza: CPN, czyli tańsze paliwo. Ma być tańsze jeszcze przed WielkanocąAutor komentarza: Z kicioremTreść komentarza: Od 1 kwietnia emeryci renciści bezrobotni mają prawo przechodzić na czerwonym świetle dla POprawienia budżetu TfuSSkaData dodania komentarza: 30.03.2026, 07:30Źródło komentarza: Nowe tablice trwania życia GUS. Co to takiego i dlaczego mają wpływ na emerytury?Autor komentarza: Bez przykryciaTreść komentarza: Żadna tragedia nie przykryje afery z Kłodzka totalnego gwałcenia dzieci, psy nagrywanie sprzedawanie i krycie tyle lat POlitycznie przez dyktatora TfuSSka i POData dodania komentarza: 30.03.2026, 07:25Źródło komentarza: Tragedia na ul. Reja wstrząsnęła Zamościem. Wielu wciąż nie może się z nią pogodzićAutor komentarza: TotalnaTreść komentarza: KOMUNA Karać mandatami kraść auta prawo jazdy bo TfuSSkowi brakuje w budżecie uchwala się totalitarne ustawy dyktaturą 2 lata NEOnierząduData dodania komentarza: 30.03.2026, 07:20Źródło komentarza: Łatwiej stracimy prawo jazdy. Policjant nie będzie miał wyboru
Reklama
Reklama
Reklama