Funkcja wiceprezesa ds. organizacyjnych przypadła Dominikowi Drewieckiemu, obecnemu szkoleniowcowi okręgowego Ogniwa Wierzbica, który wcześniej prowadził m.in. Orła Srebrzyszcze.
- Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie, którym zostałem obdarzony przez środowisko sportowe, ponieważ jest to nie tylko moja praca, ale również praca wielu zaangażowanych osób - mówi Dominik Drewiecki. - Jeśli chodzi o wizję, to podpisuję się pod tym, co przekazał nowo wybrany prezes, czyli chcemy być proklubowi, otwarci na współpracę i nastawieni na dialog. Jesteśmy świadomi, że czeka nas dużo pracy, ale potrzebujemy również czasu, żeby w to wszystko wejść i się zapoznać, a następnie sukcesywnie wszystkie procesy wprowadzać w życie.
Dominik Drewiecki przejął w ten sposób stanowisko, którego do tej pory zajmował Anatol Obuch, obecny w strukturach Lubelskiego Związku Piłki Nożnej od 30 lat. Mowa o roli prezesa chełmskiego oddziału LZPN, na które Obuch po raz pierwszy został wybrany jeszcze w 1995 r. Jak sam mówi, postanowił nie ubiegać się o kolejną reelekcję i kandydowanie, wybierając "sportową emeryturę". Anatol Obuch nie rezygnuje jednak zupełnie z futbolu, ponieważ nadal będzie pracował z młodzieżową w UKS-ie Niedźwiadek Chełm.
- Przemyślałem tą decyzję jeszcze podczas wyborów cząstkowych, które odbywały się w Chełmie, ponieważ odebrałem jasny sygnał, że delegaci chcieliby zmian i może również nieco innego funkcjonowania. Jest sporo młodych działaczy chętnych do pracy i doszedłem do wniosku, że oni również powinni mieć swoją szansę, żeby móc się wykazać - mówi Anatol Obuch. - Wynik wyborów nie był dla mnie zaskoczeniem, przewidywałem podobny scenariusz i mojemu następcy życzę powodzenia w dobrej pracy na rzecz lubelskiej piłki nożnej.
Ponadto, w składzie zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej pod przewodnictwem prezesa Krzysztofa Gralewskiego znaleźli się jeszcze: Tomasz Buraczewski (wiceprezes ds. szkolenia), Tomasz Bondyra (wiceprezes ds. finansowych), Rafał Wąsik (wiceprezes ds. współpracy z klubami młodzieżowymi i samorządami), Jacek Skwara (skarbnik), Michał Szklarz (sekretarz), Marek Wawer (członek), Olga Sadurska (członek), Paweł Stańko (członek), Dariusz Suszyński (członek), Jerzy Bojko (członek), Michał Furlepa (członek), Marcin Kieruczenko (członek) i Hubert Kowalik (członek).
Czytaj również:


![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)



![Lubelskie: Śmierć na drodze. Kierowca potrącił rowerzystę i odjechał. Jest już w areszcie [FILM] Mężczyzna w chwili zdarzenia kierował Oplem, choć miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po uderzeniu w rowerzystę nie zatrzymał się, by udzielić mu pomocy, lecz odjechał](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-kierowca-z-gminy-hansk-potracil-rowerzyste-i-odjechal-jest-juz-w-areszcie-film-1769937358.jpg)





![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze