Do zdarzenia doszło w czwartek 17 kwietnia ok. godz. 14.30 na skrzyżowaniu w miejscowości Ruszów-Kolonia w gminie Łabunie.
Policjanci z Łabuń oraz zamojskiego ruchu drogowego wstępnie ustalili, że cyklistka jechała od miejscowości Wierzbie w kierunku Ruszowa.
– Wjeżdżając na skrzyżowanie, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu drogą powiatową kierującemu renault. Kierujący samochodem widząc wjeżdżającą na skrzyżowanie z jego prawej strony cyklistkę, próbując uniknąć zderzenia, gwałtownie skręcił w lewo i zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze. Niestety nie zdołał uniknąć zderzenia. Cyklista uderzyła w łączenie kabiny pojazdu ze skrzynią ładunkową – opisuje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy zamojskiej Policji.
Kierującą jednośladem 16-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego doznała obrażeń ciała. Załoga karetki pogotowia przetransportowała ją do szpitala.
PRZECZYTAJ TEŻ: Skazany na 18 lat więzienia za zabójstwo Brazylijczyk zatrzymany w Hrebennem
Samochodem ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony marki Renault kierował 61-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa.
Policyjne badanie alkomatem wykazało, że zarówno 61-latek, jak i cyklistka byli trzeźwi.
Na miejscu pracowali policyjni z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny miejsca i pojazdów, zabezpieczyli ślady i przesłuchali uczestników.
– Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Przewidujmy zagrożenia, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ dzięki temu unikniemy tragedii. Cykliści powinni pamiętać, że jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w sytuacji zderzenia z samochodem narażeni są na poważne obrażenia. Dlatego też jadąc rowerem, zachowajmy szczególną ostrożność – podkreśla podkomisarz.
![Gm. Łabunie: Rowerzystka zignorowała znak. Wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w samochód [ZDJĘCIA] 16-letnia rowerzystka w Ruszowie-Kolonii wjechała na skrzyżowanie, ignorując znak ustąp pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w pojazd samochód.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-gm-labunie-rowerzystka-zignorowala-znak-wjechala-na-skrzyzowanie-i-uderzyla-w-samochod-1744976941-full.jpg)
![Zamość: Tłumy na Rynku Wielkim i ważny cel. Rejestracja dawców szpiku [ZDJĘCIA] Zamość: Tłumy na Rynku Wielkim i ważny cel. Rejestracja dawców szpiku [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/22/sm-4x3-zamosc-tlumy-na-rynku-wielkim-i-wazny-cel-rejestracja-dawcow-szpiku-zdjecia-1774177778-0.jpg)
![Zamość: duża awaria magistrali. Mieszkańcy bez wody, są beczkowozy [ZDJĘCIA] Zamość: duża awaria magistrali. Mieszkańcy bez wody, są beczkowozy [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/22/sm-4x3-zamosc-duza-awaria-magistrali-mieszkancy-bez-wody-sa-beczkowozy-zdjecia-1774176220-8.jpg)
![Zamość: Szkoły prezentują swoje oferty. To największe targi edukacyjne [ZDJĘCIA] Zamość: Szkoły prezentują swoje oferty. To największe targi edukacyjne [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/20/sm-4x3-zamosc-szkoly-prezentuja-swoje-oferty-to-najwieksze-targi-edukacyjne-zdjecia-1774007936-58.jpg)




![Zamość: Awaria wodociągu na Peowiaków sparaliżowała miasto. Utrudnienia i beczkowozy [ZDJĘCIA] Awaria wodociągu w Zamościu. Brak wody i spadki ciśnienia w całym mieście.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zamosc-awaria-wodociagu-na-peowiakow-sparalizowala-miasto-utrudnienia-i-beczkowozy-zdjecia-1774176087.jpg)





![Tomaszów Lubelski: Rozpoczęły się Tomaszowskie Targi Pracy [ZDJĘCIA] 20 marca 2026. Tomaszowskie Targi Pracy](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-rozpoczely-sie-tomaszowskie-targi-pracy-zdjecia-1773998139.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze