Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 20:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Kładka potrzebuje remontu, ale brakuje pieniędzy

Kładka dla pieszych nad rzeką Łabuńką przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu wymaga remontu. Tak uważa nasz Czytelnik, który zwrócił się do redakcji „Kroniki Tygodnia” o pomoc. Miasto obiecuje wymianę wysłużonych desek. Na większy remont na razie nie ma pieniędzy.
Deski z ubytkami zostaną wymienione, natomiast na większy remont trzeba będzie poczekać. Fot. Nadesłane
Deski z ubytkami na kładce nad rzeką Łabuńką w Zamościu zostaną wymienione, natomiast na większy remont trzeba będzie poczekać.

Autor: Nadesłane

Mieszkaniec Zamościa zasygnalizował problem i przesłał zdjęcia kładki, która znajduje się pomiędzy ul. Szczebrzeską a przychodnią lekarską „Salus”. Już na pierwszy rzut oka widać, że jej stan techniczny nie jest najlepszy. Świadczą o tym zarówno dziurawe miejscami deski, jak i skorodowane metalowe poręcze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zamość: Areszt dla nauczyciela podejrzanego o przestępstwa „przeciwko wolności seksualnej i obyczajności”

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Zamość z pytaniem, czy jest szansa na rozwiązanie problemu. Jak nas zapewnił Jacek Bełz, rzecznik prasowy prezydenta Zamościa, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość zlecił doraźną kontrolę wskazanej kładki do Zakładu Usług Komunalnych. 

– Deski z ubytkami i wykruszeniami zostaną wymienione, natomiast większy remont możliwy będzie w przypadku pozyskania środków finansowych umożliwiających jego przeprowadzenie – poinformował nas Jacek Bełz.

Miasto Zamość utrzymuje cztery kładki znajdujące się nad rzeką Łabuńką i – jak dodał rzecznik – wykonywane są okresowe kontrole ich stanu technicznego. W zeszłym roku kompletnej modernizacji poddano obiekt przy ul. Promiennej na os. Promyk. Tam również wstępnie zakładano wymianę kilku desek, ale po oględzinach okazało się, że do wymiany jest nie tylko cały drewniany pomost, ale i skorodowane elementy metalowej konstrukcji kładki. Remont kosztował 50 tys. zł.

W tym roku z kolei ruszy budowa kładki pieszo-rowerowej nad Łabuńką na os. Janowice (przy ul. Janowickiej i płka Lisa Kuli). Tak zadecydowali mieszkańcy Zamościa, oddając najwięcej głosów na ten projekt ogólnomiejski w ramach budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że na realizację projektu ogólnomiejskiego miasto przeznacza 1 mln 320 tys. zł.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama