Stan kliniczny, mimo swojej krytyczności, wykazuje lekką poprawę – informowano w komunikacie poniedziałkowym (24 lutego).
„Dzisiaj nie wystąpiły epizody astmatycznych kryzysów oddechowych; niektóre badania laboratoryjne uległy poprawie. Monitorowanie łagodnej niewydolności nerek nie budzi niepokoju” – podał vaticannews.va, przytaczając komunikat.
NIE PRZEGAP: Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" od 25 lutego w sprzedaży! Sprawdź, o czym piszemy
We wtorek (25 lutego) rano Watykan w krótkim komunikacie poinformował, że papież „dobrze odpoczywał przez całą noc”. Więcej informacji o jego stanie pojawi się z pewnością w kolejnych godzinach.
Papież jest w szpitalu już kilkanaście dni
Stan 88-letniego papieża nie jest jednak dobry. Został przyjęty do szpitala 14 lutego. Miał trudności z oddychaniem. Lekarze szybko zdiagnozowali obustronne zapalenie płuc, a w trakcie badań wykryto również łagodną niewydolność nerek.
PRZECZYTAJ TEŻ: Lubelskie: Kosmiczna sensacja w Drelowie! Meteoryt trafi do Narodowego Centrum Badań Jądrowych
Od tego czasu opinia publiczna, jest codziennie informowana o kondycji Franciszka. Były też oficjalne informacje o „stanie krytycznym”. Wówczas miało dojść do „długotrwałego kryzysu oddechowego o charakterze astmatycznym”, a lekarze podjęli decyzję o transfuzji krwi.
Jednocześnie w portalach społecznościowych można natknąć się na fałszywe wpisy informujące, że papież zmarł.
Codzienne modlitwy przed szpitalem
W niedzielę papież Franciszek poprosił wiernych o modlitwę. „W ostatnich dniach otrzymałem wiele wyrazów sympatii, a szczególnie poruszyły mnie listy i rysunki od dzieci. Dziękuję za tę bliskość i za modlitwy pocieszenia, które otrzymałem z całego świata! Powierzam was wszystkich wstawiennictwu Maryi i proszę o modlitwę za mnie” – czytamy na oficjalnym profilu papieża w serwisie X.
Pod rzymską kliniką cały czas gromadzą się ludzie na wspólnej modlitwie. Od poniedziałku, codziennie o godzinie 12 w kaplicy św. Jana Pawła II w szpitalu odbywa się godzinna adoracja, a następnie msza.

![Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA] Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/14/sm-4x3-kierujacy-toyota-dachowal-swiadkami-wypadku-byli-policjanci-pierwsi-ruszyli-na-ratunek-zdjecia-1778755383-0.jpg)
![Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA] Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/13/sm-4x3-oto-nasi-bohaterzy-kobiety-i-mezczyzni-z-osp-ktorzy-ratowali-puszcze-solska-zdjecia-1778676560-21.jpg)
![Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA] Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/12/sm-4x3-zamosc-ambulans-na-sygnale-zderzyl-sie-z-osobowka-4-osoby-zabrano-na-badania-zdjecia-1778592351-2.jpg)















Napisz komentarz
Komentarze