W sobotę Hetman Zamość rozegrał drugi mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej w IV lidze. Na zamojskim boisku ze sztuczną murawą przegrał z Tomasovią Tomaszów Lubelski 0:3 (0:1). Tydzień wcześniej na tym obiekcie piłkarskim z Hetmanem wygrała 2:1 (1:0) Janowianka Janów Lubelski.
– Jesteśmy na innym etapie przygotowań do rundy wiosennnej niż Tomasovia. Nie ma co wyciągać pochopnych wniosków z tego meczu i uzyskanego wyniku. Do rozpoczęcia wiosennych rozgrywek pozostało sześć tygodni. W dwóch, może trzech ostatnich sparingach będziemy już szukać optymalnego składu na pierwszy w tym roku mecz w IV lidze – mówi trener Robert Wieczerzak.
Bramki dla Tomasovii zdobyli Arkadiusz Smoła (w 35 minucie), Kamil Bis (w 52 minucie) i Patryk Słotwiński (w 64 minucie, z rzutu karnego, podyktowanego za faul Rodiona Serdiuka na Damianie Szucie).
NIE PRZEGAP: Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia". Panteon działaczy roku 2024 [SYLWETKI]
– W pierwszej połowie gra była intensywna i wyrównana. Dobrze się zaprezentowaliśmy. Mieliśmy trzy, cztery sytuacje podbramkowe, które powinniśmy lepiej zakończyć. Tomasovia za dużo okazji strzeleckich nie miała, ale zdołała zdobyć jedną bramkę. W drugiej połowie gra była wyrównana tylko przez dziesięć początkowych minut. Potem zespół z Tomaszowa uzyskał przewagę nad nami. Piłkarze Tomasovii pod względem motorycznym i fizycznym wyglądali już lepiej niż my. Grali szybciej. Wypracowali sporo sytuacji, które mogli wykończyć zdobyciem kolejnych bramek – komentuje trener Wieczerzak.
Hetman sobotni sparing rozpoczął w ustawieniu: P. Dobromilski – Zakrzewski, D. Dobromilski, Serdiuk, Wołoch – Gierała, Kycko, Baran, Bryk, Wistowski – Skiba. Ponadto grali: Bednarczyk (bramkarz), Bartecki, Chodacki, Denkiewicz, Koszel, Myszka i Tomasiak. Nie wystąpili Rodrigo Alejandro Ibanez (kontuzja) i Patryk Miedźwiedź (sprawy osobiste). Zabrakło też Oleksandra Kuszcza-Wasyliszyna i Sebastiana Łapińskiego, którzy na rundę wiosenną zostaną wypożyczeni do Gryfa Gmina Zamość w rozliczeniu za Krystiana Bryka.
W sobotę, 8 lutego o godz. 12 Hetman zagra sparing ze Startem 1944 Krasnystaw. Mecz rozegrany zostanie na „sztucznym” boisku w Zamościu.
PRZECZYTAJ TEŻ: Hetman Zamość wyszedł z długów

Napisz komentarz
Komentarze