Odbywające się od czterech lat eskapady są formą podziękowania dla uczniów za zaangażowanie w działalność miejscowej biblioteki w ciągu roku.
Nie zabrakło też spędziła w w Bibliotece Zakładowej, która dysponuje bogatym księgozbiorem dotyczącym II wojny światowej i historii Majdanka oraz wspomnieniami byłych więźniów obozu. Historię życia jednej z więźniarek opowiedziała Agnieszka Mierzwa z Działu Edukacji Państwowego Muzeum na Majdanku, która zaprezentowała literaturę obcojęzyczną w tym książki w języku hebrajskim.
- Organizując takie wyprawy chcemy pokazać różne typy bibliotek, a także specyfikę pracy bibliotek naukowych, z których młodzież może korzystać w przyszłości. Tegoroczna lekcja muzealna umożliwiła im na nowo spojrzeć na temat holokaustu, historii obozu oraz dramatu ludzi w nim przebywających - mówią organizatorzy wycieczek. Oprócz wizyt w bibliotekach młodzi mieszkańcy gminy Obsza poznają inne ciekawe miejsca, które znajdują się w odwiedzanych miastach.
Przed rokiem młodzież odwiedziła Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także w Muzeum Okręgowym, Muzeum Dobranocek, zwiedziła Starówkę i przeszła Podziemną Trasą Turystyczną. W 2015 roku celem wycieczki była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, a także Ogród Botaniczny, Muzeum Wsi Lubelskiej, Zamek i Kaplica Trójcy Świętej.
Podczas pierwszej wyprawy uczniowie odwiedzili Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, a także byli na Starym Mieście i w ogrodzie zoologicznym.






![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA] Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-przedstawiciele-lubelszczyzny-w-radzie-rolnictwa-przy-prezydencie-rp-zdjecia-1765967904-14.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze