22 stycznia, kilka minut przed godziną 17.30, na ul. Namysłowskiego w Zamościu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że obaj kierowcy poruszali się w kierunku ul. Kilińskiego.
Nie zdążył zahamować
Kierujący audi zatrzymał się przed sygnalizatorem, który nadawał czerwone światło. Jadący za nim 66-letni kierowca volkswagena nie zachował bezpiecznej odległości i odpowiedniej prędkości. Nie zdążył wyhamować i uderzył w tył audi.
„Po zderzeniu samochodów kierujący audi podszedł do kierowcy volkswagena, sprawdzając, czy nie potrzebuje on pomocy medycznej. Wtedy wyczuł od niego alkohol. Natychmiast wspólnie ze świadkiem zdarzenia zabrali kluczyki do golfa i zadzwonili na numer alarmowy 112” – informuje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Volkswagenem kierował 66-letni mieszkaniec Zamościa. W pojeździe znajdowała się również 68-letnia pasażerka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Do 3 lat więzienia
Audi kierował 45-letni mieszkaniec gminy Łabunie. Mężczyzna był trzeźwy, a wraz z nim podróżowała 15-latka.
Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia.
Policjanci zatrzymali 66-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny volkswagena – pojazd nie miał ważnych badań technicznych, a dodatkowo został uszkodzony w kolizji.
„Kierujący volkswagenem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenia drogowe. Przypominam, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara finansowa” – zwraca uwagę podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło.
Przeczytaj: Łabunie: Kierowca mazdy zatrzymał auto przed przejściem. Kierowca za nim uderzył w niego

![Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA] Kierujący toyotą dachował. Świadkami wypadku byli policjanci, pierwsi ruszyli na ratunek [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/14/sm-4x3-kierujacy-toyota-dachowal-swiadkami-wypadku-byli-policjanci-pierwsi-ruszyli-na-ratunek-zdjecia-1778755383-0.jpg)
![Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA] Oto nasi bohaterzy. Kobiety i mężczyźni z OSP, którzy ratowali Puszczę Solską [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/13/sm-4x3-oto-nasi-bohaterzy-kobiety-i-mezczyzni-z-osp-ktorzy-ratowali-puszcze-solska-zdjecia-1778676560-21.jpg)
![Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA] Zamość: Zderzenie karetki z osobówką [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/05/12/sm-4x3-zamosc-ambulans-na-sygnale-zderzyl-sie-z-osobowka-4-osoby-zabrano-na-badania-zdjecia-1778592351-2.jpg)















Napisz komentarz
Komentarze