Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 marca 2026 02:14
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Gm. Komarów Osada: Pijany 51-latek uciekał przed policją. W samochodzie miał broń [ZDJĘCIA]

51-latek kierujący seatem w Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów-Osada) nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Po zatrzymaniu okazało się, że był pijany. Dodatkowo w samochodzie miał strzelbę i kilka sztuk amunicji, na które nie posiadał zezwolenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.
51-latek kierujący seatem w Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów-Osada) nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki.
51-latek kierujący seatem w Wolicy Śniatyckiej (gm. Komarów-Osada) nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki.

Autor: KMP Zamość

W niedzielę 25 sierpnia w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zamojskiej komendy Policji patrolowali miejscowości gminy Komarów-Osada. W Wolicy Śniatyckiej mundurowi zwrócili uwagę na poruszającego się tamtędy osobowego Seata. Kierujący nim mężczyzna nie trzymał równego toru jazdy. Chcąc sprawdzić powód nietypowej jazdy podali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował polecenie stróżów prawa i dalej kontynuował jazdę.

 – Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg za uciekającym pojazdem. Kierowca w dalszym ciągu lekceważył polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania się, kontynuując jazdę w kierunku miejscowości Cześniki. W pewnej chwili skręcił w drogę gruntową i po kilometrowej ucieczce mężczyzna zatrzymał auto  – opisuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy KMP Zamość. 

Kierowcą seata był 51-letni mieszkaniec gminy Sitno. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu.

CZYTAJ: Strach się rozpędzić. Tu będą fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości [LISTA]

Jak podaje rzeczniczka Policji, na przednim siedzeniu pasażera seata policjanci zauważyli leżącą strzelbę jednolufową na amunicję ostrą kaliber 12 x 76, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. 51-latek miał również przy sobie kilka sztuk amunicji. Podobną amunicję policjanci odnaleźli również w miejscu zamieszkania mężczyzny.

PRZECZYTAJ TEŻ: Frampol: Dziecko poszkodowane w wypadku

51-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Do komendy trafiły również zabezpieczone przez policjantów strzelba i amunicja.  

– 27 sierpnia policjanci z Łabuń doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz posiadanie broni palnej bez wymaganego prawem zezwolenia. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Teraz o jego losie będzie decydował sąd – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska-Bubiło.

Przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 8. Niedostosowanie się do wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego i kontynuowanie jazdy zagrożone jest karzą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kolega z Koloni 28.08.2024 20:25
Gnojek sobie zasłużył. Od dawna jeździł pijany autem

Kolega z Koloni 28.08.2024 13:40
Hipokryta się doczekał 🤣🤣🤣

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kto czyta, nie błądziTreść komentarza: to raczej beznapletkowce... poznaj historię, i się przekonasz kto był sponsorem takich działańData dodania komentarza: 20.03.2026, 20:35Źródło komentarza: Przegląd wiadomości, 19 marca 2026. Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, BiłgorajAutor komentarza: styropian zamiast mózgu ?Treść komentarza: chcesz być żyrantem ***? skończ pier,dolić kocopały!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 20:26Źródło komentarza: Drżały domy w Kryłowie i Małkowie. Rosyjski atak na Nowowołyńsk, 5 km od polskiej granicyAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Wywalić wszystkichData dodania komentarza: 20.03.2026, 20:21Źródło komentarza: Zmiany w rządzie jeszcze przed wakacjami. Na celowniku są te nazwiskaAutor komentarza: MonikaTreść komentarza: To nie byli biłgorajscy artyści... Gwoli wyjaśnienia.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 20:04Źródło komentarza: Diamenty Kultury w Łukowej. Przed widownią wystąpiła śmietanka biłgorajskich artystówAutor komentarza: sadaTreść komentarza: Opel jak Opel, pokażcie mi lepszego. Stan bliski fabrycznemu. Dzielnicowy niech się czepi. W ogóle to Łaszczów, więc o co ten raban? Nic się nie dzieje. Te strony lepszego Opla dotąd nie widziały.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 18:01Źródło komentarza: Gm. Łaszczów: Opel jak po wypadku. Za kierownicą 20-latek na sądowym zakazieAutor komentarza: NxjznTreść komentarza: Ja akurat nie stamtąd. Wykpiwałem tych, co we wrześniu sugerowali prowokację i inne pochodzenie dronów. Snusa nie zażywam i mam na niego alergię.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Drżały domy w Kryłowie i Małkowie. Rosyjski atak na Nowowołyńsk, 5 km od polskiej granicy
Reklama
Reklama
Reklama