Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 lipca 2026 21:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Najlepsi piloci z całego świata rywalizowali w Mokrem. Znamy mistrzów akrobacji!

Na lotnisku w Mokrem zakończyły się 24 sierpnia 32. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej FAI. Ostatnią konkurencją był Freestyle Air Show. Było co oglądać.
Drużynowo tytuł mistrzów świata wywalczyła Francja, drugie miejsce przypadło Niemcom, a trzecie zajęli Rumuni. fot. Starostwo Powiatowe w Zamościu
Drużynowo tytuł mistrzów świata wywalczyła Francja, drugie miejsce przypadło Niemcom, a trzecie zajęli Rumuni. fot. Starostwo Powiatowe w Zamościu

Najlepsi piloci z całego świata rywalizowali w Mokrem od 16 sierpnia. To byli przedstawiciele Belgii, Chin, Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Litwy, Luksemburga, Stanów Zjednoczonych, Rumunii, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Polski.

Zwieńczeniem zawodów był Freestyle Air Show, który okazał się najbardziej widowiskową konkurencją i zgromadził sporą widownię. Mieszkańcy regionu oraz licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać niezwykłe pokazy umiejętności i precyzji pilotów. 

PRZECZYTAJ: Zamość: 18. Zamojski Pułk Przeciwlotniczy ma sztandar! Matką chrzestną sztandaru została wnuczka generała

– Mistrzostwa w Mokrem, które odbyły się należącym do nas lotnisku, zostaną zapamiętane jako nie tylko spektakularne widowisko, ale także jako dowód na to, że pasja do latania łączy ludzi z różnych zakątków globu – uważa starosta zamojski Stanisław Grześko, który brał udział w ceremonii wręczania nagród.

Mistrzem świata po raz kolejny został Florent Oddon z Francji, który wyprzedził swojego krajana Louisa Vanela. Na najniższym stopniu podium stanął Rob Holland ze Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ: Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu [ZDJĘCIA]

Drużynowo tytuł mistrzów świata wywalczyła Francja, drugie miejsce przypadło Niemcom, a trzecie zajęli Rumuni.

Organizatorami 32. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej byli FAI - World Air Sports Federation, Aeroklub Polski i Aeroklub Ziemi Zamojskiej, a partnerem strategicznym Powiat Zamojski. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj Życie!, a wsparcia udzieliły Gmina Zamość i Miasto Zamość.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z Treść komentarza: Czasem organizm bywa o wiele bardziej nagrzany niż nawet taka "gorąca" woda. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:11 Źródło komentarza: Tragedia nad zalewem w Zamościu. Nie żyje 22-latek. Miasto apeluje do mieszkańców Autor komentarza: Niestety Treść komentarza: Zdążyłeś spojrzec na atlas Europy ale sie zblazniles jak czlowiek z Pinokia ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:40 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: Tv. Republika . Treść komentarza: Oczywiscie ze holenderskie , ale ciemnota słucha za duzo na codzien propagande w ich tv. na ktora wpłacają ostatnie pieniadze a pozniej mowia ze maja skromna emeryturkę . Zrobiono im pranie mozgu przez kompromitujących tutaj ludzi jak bezszczelny Czarnek ktory pcha sie do wypasionego koryta bo Ci ludzie z tego słyną . Tak Roztocze ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:33 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: MIESZKANKA Treść komentarza: gdzie mogę zapoznać i w jakim sklepie w Zamościu wsady mięsa i dodatków w wędlinach gdzie kontrole Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:18 Źródło komentarza: Mięso mielone do kontroli. Wykryli wieprzowinę w „wołowym” Autor komentarza: wontera Treść komentarza: Hahahaha, i ta starsza kobieta w kamizelce " ruch obrony granic" i z KRZYŻEM w ręku, Nie obraża to waszych uczuć religijnych ? Szastają symbolami kościelnymi , wycierają sobie gęby Panem Bogiem, co to za osobniki, gonić to tałatajstwo na czele z brunatnym chuliganem Bąkiewiczem !!!! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:17 Źródło komentarza: Bąkiewicz składa zawiadomienie na urzędników Zamościa. Chodzi o sesję Rady Miasta Autor komentarza: Ha ha . Treść komentarza: Skórek z twojego fajfusa pacholku ! Data dodania komentarza: 1.07.2026, 11:10 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów
Reklama
Reklama
Reklama