W pierwszym miesiącu przyjmowania wniosków o „Dobry Start 300+" do ZUS-u wpłynęło 100,7 tys. wniosków o to świadczenie od mieszkańców województwa lubelskiego. To 60 proc. ubiegłorocznego wpływu wniosków.
W lipcu ZUS wypłacił rodzicom i opiekunom uczniów z całego województwa dofinansowania na wyprawki szkolne w łącznej kwocie 32,7 mln złotych. Z tego do mieszkańców powiatu tomaszowskiego trafiło w sumie 1 mln 122 tys. złotych.
- Przeczytaj też: Dąbrowa Tomaszowska: Zderzyli się na skrzyżowaniu. Kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa
O najnowszych danych lokalnych o wnioskach 300+ za miesiąc lipiec informuje nas Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
– Z samego powiatu tomaszowskiego otrzymaliśmy ponad 3,5 tys. wniosków o 300+, co stanowi 59,5 proc. wpływu zgłoszeń z poprzedniego roku szkolnego – podaje Małgorzata Korba.
Przypomina, że wnioski o „Dobry Start 300+" można składać do końca listopada, więc rodzice mają jeszcze czas na skorzystanie ze świadczenia. Jeśli jednak zależy im na otrzymaniu wypłaty do końca września, to wniosek do ZUS powinni przesłać najpóźniej do 31 sierpnia. Wnioski są elektroniczne, można je składać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną, portal Emp@tia i aplikację mobilną mZUS.
Pamiętajmy, że takie wsparcie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przysługuje raz w roku, na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Nie można go otrzymać na dzieci, które uczą się w tzw. zerówkach ani na studentów.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze