Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 13:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Susiec: Wójt gminy odznaczony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji

Zbigniew Naklicki, wójt gminy Susiec, znalazł się w gronie uhonorowanych odznaczeniami ministra spraw wewnętrznych i administracji. Podczas uroczystości wojewoda podkreślił swoje uznanie dla pracy samorządowców, którzy „dźwignęli problemy ostatnich lat na bardzo wysokim poziomie”.
Susiec: Wójt gminy odznaczony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji
Jest to wielki zaszczyt dla mnie jako samorządowca z 22–letnim stażem - mówi wójt gminy Susiec Zbigniew Naklicki.

Autor: Fot. Lubelski Urząd Wojewódzki

Dyplomy i odznaczenia ministra spraw wewnętrznych i administracji wręczyli samorządowcom z naszego regionu wojewoda lubelski Krzysztof Komorski wspólnie z wicewojewodą Andrzejem Majem. Uroczystość odbyła się 28 maja, została zorganizowana z okazji Dnia Samorządu terytorialnego.

Odznaczenia dla zasłużonych

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, odznaki honorowe trafiły do samorządowców z wieloletnim stażem, zasłużonym w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej, samorządowej i społecznej.

Na wniosek wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego, minister spraw wewnętrznych i administracji uhonorował sześciu samorządowców z województwa lubelskiego.

Odznaczeni zostali: Andrzej Chabros – wójt gminy Ludwin; Grzegorz Kapica – długoletni burmistrz miasta Józefów nad Wisłą, a obecnie radny powiatu opolskiego; Zbigniew Kot – do maja 2024 roku burmistrz miasta Międzyrzec Podlaski; Michał Litwiniuk – prezydent miasta Biała Podlaska; Zbigniew Naklicki – wójt gminy Susiec, pełnomocnik wojewody lubelskiego do spraw współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego w województwie lubelskim; Artur Pomianowski – burmistrz Kazimierza Dolnego.

 – Towarzyszy mi bardzo duża satysfakcja, bo z jednej strony jestem przedstawicielem władzy rządowej, ale z drugiej, czuję się samorządowcem z krwi i kości. Przepracowałem na tym poziomie wiele lat i wiem, z jakimi problemami się borykacie, wiem, jak ciężka bywa ta praca, wiem, że decyzja o przyjęciu przez was tej pracy wiąże się z tym, że jesteście w niej tak naprawdę 24 godziny na dobę. Jesteście przykładem samorządowców, którzy dźwignęli problemy ostatnich lat na bardzo wysokim poziomie. Dziękuję wam, ale i waszym mieszkańcom, którzy razem z wami współtworzą demokratyczną wspólnotę lokalną – powiedział wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Służba społeczeństwu

– W samorządzie spędziłem 25 lat. Całym sercem jestem z wami, bo wiem, jak trudna jest ta praca. Cieszę się, że przy okazji Dnia Samorządu Terytorialnego możemy wspólnie z wojewodą was uhonorować. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów – dodał wicewojewoda lubelski Andrzej Maj.

Zbigniew Naklicki nie kryje dumy z faktu, że został wyróżniony odznaczeniem honorowym. – Jest to wielki zaszczyt dla mnie jako samorządowca z 22–letnim stażem, że znalazłem się w tym zacnym gronie. Uważam, że praca na rzecz naszej gminy jest służbą naszemu społeczeństwu, która wymaga najwyższego zaangażowania i poświęcenia. Mam ogromną satysfakcję, patrząc na rozwój i postęp naszej małej ojczyzny – komentuje wójt Suśca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama