Głównym celem naszego przeglądu jest kultywowanie tradycji śpiewania pieśni pasyjnych, które w sposób szczególny wyrażają przeżycia pasyjnych doświadczeń, cierpienia i męki Jezusa – mówi Karolina Janik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bełżcu, który po co roku jest organizatorem przeglądu powiatowego.
Muzyczne wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ks. Stanisława Szałańskiego. Po mszy wierni wysłuchali koncertu.
Przed ołtarzem wystąpiło 9 zespołów oraz 2 chóry z regionu. Były to: Zespół Ziemi Narolskiej z Narola, Brzezinianki z Brzezin, Chór męski Akord ze Skierbieszowa, zespół ludowy Jarczowianki z Jarczowa, MARASE działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bełżcu, Brzmienie Serc z Jarosławca, Tyszowianki z Tyszowiec, Zagórzanki z Łuszczacza, Pojednanie z Krynic, Galicjanki z Roztocza oraz Chór Parafialny z Bełżca.
Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. I wszyscy do głębi poruszyli słuchaczy.
W podziękowaniu za udział w Przeglądzie otrzymali od podziękowania i symboliczne upominki.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze