Konkurs przeprowadzono w dniach 24-26 sierpnia w ramach XVII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem ad Astra" - Krasnobród 2023. Komisja konkursowa w kategorii klas I-III postanowiła przyznać pierwsze miejsce Bartoszowi Wesołkowi z PSM II st. w Gnieźnie. Drugie miejsce ex aequo zajęli Gabriel Wojaczek i Paulina Zimoń (obie PSM I i II st. w Rybniku) oraz Piotr Kampa (PSM I i II st. w Opolu), a trzecie ex aequo Kazimierz Smólski (PSM II st. w Warszawie) i Mikołaj Szymowski (SM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie).
Wyróżnienia otrzymali Krzysztof Matysek (SM I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie) i Wojciech Celmer (PSM II st. w Warszawie).
W kategorii kl. IV-VI pierwsza nagroda powędrowała do Macieja Gortata (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie), drugą zdobył Jakub Moneta (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu), a trzecią Krzysztof Radziejowski (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie). Wyróżnienie otrzymał Ignacy Bialic (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Krakowie).
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 26 sierpnia na zakończenie XVII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”. Po tej uroczystości rozpoczął się koncert laureatów, w drugiej części wystąpili Barbara Pospieszalska i Joachim Mencel.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze