Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 sierpnia 2026 13:23
Reklama
Reklama

Piłkarska 4 liga: Tryb wakacyjny

Środkowy pomocnik Adrian Kucybała ze Sparty Rejowiec Fabryczny oraz wychowanek Olimpii Miączyn, grający w poprzednim sezonie w zespole juniorów GKS Tychy, środkowy obrońca Mateusz Zieliński podpisali już deklarację gry w Krysztale Werbkowice. Ale to nie wszystkie planowane nabytki naszego czwartoligowca.
Na zdjęciu Stanisław Rybka.
Na zdjęciu Stanisław Rybka.

– Chcielibyśmy dogadać się ze Świdniczanką w sprawie transferu Karola Kowalskiego, który bardzo dobrze wypadł w naszej drużynie, w sparingu z Lewartem w Lubartowie. Staramy się także pozyskać Aureliusza Miedźwiedzia z Potoku Sitno. Szukamy jeszcze napastnika, ale z tym mamy problem. Brałem pod uwagę kilka znanych w regionie nazwisk, wstępnie rozmawiałem z tymi piłkarzami, jednak wylądowali oni w innych klubach, gdyż – jak sami tłumaczyli – do Werbkowic mieliby za daleko. Być może przyjadą do nas na testy jacyś obcokrajowcy – mówi Piotr Welcz, szkoleniowiec Kryształu.

Wszyscy czterej wymienieni piłkarze zagrali w środę, 12 lipca na boisku przy ul. Parkowej w Lubartowie. Kryształ wygrał tam z miejscowym Lewartem 4:2 (1:1), a bramki dla przyjezdnego zespołu zdobyli kolejno Jakub Buczek (z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Miedźwiedziu), Marcel Pędlowski, Bartosz Kucharczuk i Maciej Welman.

Kryształ rozpoczął ten mecz w składzie: Rojek – Niewiński, Kowalski, M. Zieliński, Wójtowicz – Miedźwiedź, Kucybała, Buczek, Michalak, Pędlowski – Welman. Grali także: Iwon, D. Jarosz, J. Jarosz i Kucharczuk. Z różnych powodów (kontuzje, wyjazdy zagraniczne, wypoczynek urlopowy) nie wystąpili m.in. Janicki, Karwacki, Maliszewski, Rybka i B. Zieliński. Z Gryfem Gmina Zamość trenuje Bartłomiej Sienkiewicz, który dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, natomiast Łukasz Śmiałko i Bartłomiej Reszczyński przymierzają się do występów w zespole z Miączyna.

Cztery dni później Kryształ w znacznie osłabionym składzie, a także bez przebywającego na wakacyjnym wyjeździe trenera Welcza, uczestniczył w 18. edycji turnieju o Puchar Prezesa Ruchu Izbica. Po zwycięstwie nad Ruchem 1:0, przegrał w finale z Hetmanem Zamość 0:2. Mecze trwały po 60 minut.

W harmonogramie kolejnych gier kontrolnych Kryształu znaleźli się: Start 1944 Krasnystaw (19 lipca), Hetman Zamość (22 lipca), Pogoń 96 Łaszczówka (26 lipca) i Olimpia Miączyn (29 lipca). – Ze Startem, zagramy w Krasnymstawie, z Hetmanem w Zamościu, a dwa pozostałe mecze – w Werbkowicach. W ostatni weekend przed startem rundy jesiennej – 5, 6 sierpnia będziemy odpoczywali od piłki. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy we wtorek, 4 lipca. Przez dwa pierwsze tygodnie treningów dała nam się we znaki dezorganizacja, wywołana okresem wakacyjny. W tym tygodniu zamierzamy już „wyskoczyć” z tego trybu i porządnie wziąć się do roboty, by solidnie przygotowań się do ligi – mówi trener Welcz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: co ty Kosmita zażywasz? Data dodania komentarza: 1.08.2026, 10:42 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Czy można mieć wątpliwości i pytać?niedawno sami zniszczyli dom pod Lublinem Oskarżali RosjanOkazało sie póżniej że to rakieta z mysliwca!Teraz to co to było naprawdę?Na pewno rosyjska rakieta?Tusk i Kosiniak z Kamyszem obaj to kłamcy?! Data dodania komentarza: 1.08.2026, 08:57 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: Patriotyczny Szczebrzeszyn Treść komentarza: Pełna relacja z ,, V Pieszego Rajdu Im. Majora Tadeusza Kuncewicza Podkowy na naszym profilu https://www.facebook.com/share/r/1BiNeC8Jri/ Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:28 Źródło komentarza: Szczebrzeszyn uczcił 82. rocznicę wkroczenia AK. Rajd „Podkowy” i rekonstrukcja Autor komentarza: Nic ująć. Treść komentarza: PiSlam szybko zapomina jak postępowała patologia oszustow 8- letniej mafii . Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:36 Źródło komentarza: Alarm w Lubelskiem. Obiekt spadł pod Biłgorajem Autor komentarza: Z ciemnogrodu . Treść komentarza: Ścieku w tv. Republika i w Polsce 24 ! Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:29 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: Taka jest prawda . Treść komentarza: Typowe myślenie tępoty fungicyd pod nazwa Braun . Czlowieka z pod ciemnej Putina mordercy gwiazdy. Bezszczelne błazeńskie myślenie ! Data dodania komentarza: 31.07.2026, 17:26 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin
Reklama
Reklama
Reklama