W tegorocznej edycji przeglądu wzięło udział 37 wykonawców (soliści, duety i zespoły) m.in. z Krasnobrodu, Tomaszowa Lubelskiego, Ryk, Krasnegostawu, Grabowca, Lublina, Puław, Szczebrzeszyna, Tworyczowa, Sułowa, Puchaczowa, Majdanu Nepryskiego, Jarczowa, Białej Podlaskiej i Zamościa.
Uczestników oceniali wybitni muzycy i kompozytorzy pod przewodnictwem Agnieszki Brylewicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.
W kategorii szkół podstawowych pierwszą nagrodę zdobyła Nina Romaszewska z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, która wykonała utwór „Znów wędrujemy”. Drugie miejsce – z utworem „Tango na głos” – otrzymała Nikola Nawrocka ze Szkoły Podstawowej w Sułowie, a trzecią – za „Dni, których nie znamy” – Wiktoria Grela z MDK w Zamościu
W kategorii burs i internatów pierwsza nagroda powędrowała Weroniki Kubiś z Bursy Szkolnej nr 1 w Lublinie („Tylko mnie poproś”). Drugie miejsce – z utworem „Nie żałuję” – wywalczyła Julia Krzeszczyk z Bursy Szkolnej nr 1 w Lublinie, a trzecie Ewelina Dziak z Bursy Szkolnej w Puławach („Miasteczko”).
W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Amelia Knap z I LO w Tomaszowie Lubelskim („Rebeka”), drugą nagrodę – z utworem „SOS” – otrzymał Jakub Rogala z Puławskiego Dom Kultury Dom Chemika a trzecie miejsce zajął Karol Litwin z Zespołu Szkół w Grabowcu, który wykonał utwór „Jawa”.
Jury przyznało także wyróżnienia dla Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu i Zespołu „Echo” z Bursy Międzyszkolnej nr 1 w Zamościu.
Gościem specjalnym tegorocznego przeglądu był Jak Kondrak z zespołem Lubelska Federacja Bardów.
Przegląd wystartował w 2008 r. z inicjatywy Waldemara Leszczyńskiego, dyrektora Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu. Jego głównym celem jest integracja środowisk zamieszkujących bursy i internaty. W późniejszych latach poszerzono zasięg przeglądu, zapraszając do współpracy szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które odpowiedziały licznymi zgłoszeniami uczestników.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze