Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 15:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Biłgoraj: 16 ofiar śmiertelnych i 99 rannych

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju podsumowała miniony rok. W trakcie prowadzonych przez nich działań ratowniczych odnotowano wśród uczestników zdarzeń 16 ofiar śmiertelnych i 99 osoby ranne.
Biłgoraj: 16 ofiar śmiertelnych i 99 rannych
Wypadek do którego wezwani zostali strażacy.

Autor: KP PSP w Biłgoraju

W minionym roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju zanotowała ogółem 940 zdarzeń, w tym 325 pożarów, 579 miejscowych zagrożeń i 36 alarmów fałszywych. Ubiegłego roku było o 107 więcej pożarów w stosunku do roku 2021 i o 69 więcej w stosunku do roku 2020. Miejscowych zagrożeń było o 533 mniej w porównaniu do roku 2021 i o 46 mniej w porównaniu do roku 2020. Alarmów fałszywych zanotowano 36, w tym 15 z instalacji wykrywania pożaru.

Ogólna liczba zdarzeń w stosunku do 2021 roku spadła o 444 i wzrosła o 10 w porównaniu do roku 2020. Najwięcej pożarów zanotowano w: marcu – 79, maju – 39 i sierpniu – 35.

Straż pożarna w ubiegłym roku zajmowała się także zdarzeniami nie związanymi z gaszeniem pożarów. Strażacy wzywani byli do wypadków drogowych, usuwali też szkody wyrządzone przez intensywne opady deszczu i silny wiatr. Najwięcej tzw. miejscowych zagrożeń, zanotowano w lipcu (85), sierpniu (77) i lutym (65).

Największa ilość zdarzeń w roku 2022 miała miejsce na terenie miasta Biłgoraj i gminy Biłgoraj (344), gminy Turobin (72), gminy Księżpol (65), gminy Frampol (58), gminy Józefów (56) i gminy Łukowa (55).

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych odnotowano wśród uczestników zdarzeń 16 ofiar śmiertelnych i 99 osoby ranne. Podczas akcji ratowniczych prowadzono medyczne działania ratownicze. Udzielono pomocy medycznej 209 osobom, w tym przez strażaków – kwalifikowanej pierwszej pomocy – 116 poszkodowanym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Zagłosuj na bezszczelna konfederacje i Brauna dobrze wtedy Ci zrobi ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:30 Źródło komentarza: Sachajko wydał wszystko, Dąbrowskiej-Banaszek zostało najwięcej. A Romanowski? Sprawdziliśmy poselskie biura z regionu
Reklama
Reklama
Reklama