Impreza organizowana jest przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. W piątek, 16 grudnia br. w odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla laureatów.
Na tegoroczny XX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” wpłynęło 3376 prac z 549 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji, Hong Kongu (Chiny), Francji, Finlandii, Holandii, Łotwy i Ukrainy. Jury obradujące w składzie: Adam Niesyto - przewodniczący jury, artysta plastyk, Magdalena Kostyra – nauczyciel plastyki, Łukasz Pudełko – artysta plastyk i Justyna Biskup-Naumienko – nauczyciel plastyki przyznało:13 nagród specjalnych, 15 nagród oraz 125 wyróżnień przez kwalifikację do wystawy. Na uroczyste podsumowanie zostali zaproszeni laureaci oraz wyróżnieni uczestnicy konkursu.
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju biorą udział w konkursie od jego początku. Młodzi artyści zdobywali przez te lata wiele nagród, w tym nagrody główne czyli możliwość reprodukowania pracy w tworzonym corocznie przez organizatorów kalendarzu.
Tegoroczną laureatką została Martyna Kniaziowska, która otrzymała jedną z głównych trzynastu nagród tzw. Nagrodę Specjalną. Ta osiemnastolatka - tegoroczna maturzystka - z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia uczestniczy w zajęciach plastycznych od 5 roku życia. Nagroda w kalendarzu, czyli kartka ilustrująca SIERPIEŃ na rok 2023 - jest swego rodzaju zwieńczeniem jej kilkunastoletniej pracy twórczej pod kierunkiem Anny Świcy. Wcześniej, bo w 2019 roku, jedna z prac autorstwa Martyny Kniaziowskiej otrzymała nagrodę, zaś drugi obraz zdobył wyróżnienie poprzez zakwalifikowanie do wystawy, a to jedne z wielu nagród otrzymanych przez tę wyjątkowo utalentowaną plastyczkę.
W tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu wyróżnienie przez zakwalifikowanie do wystawy zdobyły prace Hanny Cybulskiej (lat 15), Julii Łuszczak (lat 12) z Tęczowej Malarni oraz podopiecznej Ireny Oręziak-Kupczak - czternastoletniej Jagody Bednarz z grupy „3D”.
Warto podkreślić, iż te wspaniałe wyniki, to wielki wysiłek i trud zarówno młodych artystów, jak i ich nauczycieli. Dzięki wspólnej pracy, dzieci i młodzież tworzą oryginalne i różnorodne dzieła, mogą pokazać swoje umiejętności, skonfrontować je z olbrzymią ilością uzdolnionych twórców z całego świata. Za każdym razem to także promocja piękna naszego kraju, polskiej przyrody i zmian jakie w niej zachodzą.
Gratulujemy wszystkim laureatom i ich nauczycielom.





![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze