Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 23:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Podarowaliście już prawie 700 tys. zł, żeby uratować Stasia! W kilka dni trzeba zebrać jeszcze 300 tysięcy

Serduszko Stasia Skiby gaśnie z dnia na dzień. Zrozpaczeni rodzice błagają o pilną pomoc. Dzięki Wam wszystkim mają już 688 tysięcy złotych, ale operacja kosztuje milion. Trzeba im pomóc zebrać pozostałą kwotę. Czasu prawie nie ma. Maksymalnie 10 dni, bo jeśli saturacje u Stasia będą utrzymywały się na krytycznym poziomie, to lekarze odmówią operacji. Nie chcemy nawet myśleć, co się wtedy stanie.
Podarowaliście już prawie 700 tys. zł, żeby uratować Stasia! W kilka dni trzeba zebrać jeszcze 300 tysięcy
Stan zdrowia Stasia bardzo się pogorszył. Chłopczyk musi natychmiast przejść operację. Brakuje jednak pieniędzy na jej sfinansowanie. Dołączcie do zbiórki.

Mama Stasia, Joanna Skiba, za chwilę urodzi trzecie dziecko. Staś i jego brat bardzo czekają na rodzeństwo. Ale teraz, gdy pani Joanna powinna być spokojna i cieszyć się macierzyństwem, jej serce pęka z rozpaczy, bo może stracić Stasia.

Ostatnio stan chłopczyka bardzo się pogorszył. Saturacje spadły poniżej 70 procent. Co to oznacza? Saturacja krwi to termin medyczny, określający nasycenie krwi tlenem. Normą jest saturacja na poziomie 95-100 proc. Poniżej 95 proc. pojawia się zagrożenie hipoksją, czyli niedotlenieniem tkanek, które może dotyczyć całego organizmu lub niektórych narządów i wywoływać np. duszności, Przy 85 proc. sinieją usta. 70 proc. jest krytyczną wartością. Taki stan zagraża życiu.

– Obecnie saturacje Stasia to sinusoida – raz rosną, raz spadają... Wciąż jednak są krytycznie niskie. Musimy się spieszyć, właściwie liczy się każdy dzień! Jeśli saturacje zaczną utrzymywać się poniżej 75 procent, stracimy szansę na operację ratującą jego życie... – mówi Joanna Skiba.

Staś już powinien być po operacji. Lekarze w szpitalu w Genewie zgodzili się ją przeprowadzić, widząc duże szanse, ale jeśli będzie tak, jak mówi mama chłopca, to wszystko przepadnie i zgaśnie ostatnia nadzieja. 

Życie za milion złotych

Operacja serca Stasia nie jest refundowana. Ma kosztować milion złotych. W zbiórkę pieniędzy zaangażowali się mieszkańcy całego naszego regionu, przede wszystkim powiatu tomaszowskiego. Już udowodnili, że jeśli bardzo pragnie się pomóc, to można to zrobić. Nazbierano prawie 700 tys. złotych, m.in. podczas charytatywnych imprez, kiermaszy, licytacji itp. Zbiórki trwają w dalszym ciągu.

Pieniędzy ciągle przybywa i mamy nadzieję, że w ciągu ok. dwóch tygodni uda się zebrać całą kwotę na operację Stasia. 

Na grupie „Mamy z Tomaszowa Lubelskiego i okolic” można znaleźć informacje o akcjach charytatywnych.

W najbliższych dniach zbiórki będą prowadzone podczas mszy w kościołach: w Krynicach, Tarnawatce i Hucie Tarnawackiej (20 listopada), w katedrze i kościele św. Katarzyny w Zamościu oraz w kościele w Bełżcu (27 listopada).

Na fejsbukowej grupie „Cudowne licytacje dla Stasia Skiby” można licytować wystawione rzeczy i wpłacać należność za nie na zbiórce na SiePomaga.

Oczywiście wpłat można dokonywać i bez licytowania. SiePomaga uruchomiło również specjalną bramkę SMS. Wiadomość o treści: 0115615 wysłana pod numer 75365 (koszt to 6,15 zł brutto) zasili konto Stasia.

Pieniądze można też wpłacić na konto Fundacji Parasol Roztocza: 16 1750 1107 0000 0000 2793 6989 z dopiskiem „Staś Skiba”.

– Błagam o pomoc dla mojego kochanego synka! On tak bardzo czeka na braciszka... Nie mogę powstrzymać łez, gdy uświadamiam sobie, że być może nie zdąży go nawet poznać... Nie, odrzucam tę myśl... Przecież musi być dobrze! Staś musi żyć! Proszę o pomoc, o ratunek... O szansę dla mojego synka... Liczy się każda złotówka, każdy dzień – prosi mama Stasia.

Liczy się każda minuta 

Drodzy czytelnicy, nie bądźcie obojętni na ten apel, uznając go po prostu kolejnym czy jednym z wielu. Ratujcie to małe życie, póki jeszcze jest szansa. Udostępniajcie informacje o pilnej zbiórce, ale i sami wpłacajcie chociaż złotówkę, bo każda kwota przybliża do celu. Same udostępnienia nic nie dają.

Równocześnie w powiecie tomaszowskim trwają zbiórki pieniędzy dla Gabrysi Bryk, 9-latki, która także ma chore serce. Jej operacja i rehabilitacja to jeszcze większy koszt 2 mln 300 tys. zł! Pamiętajcie też o Gabrysi. Pieniądze dla niej można wpłacać na SiePomaga. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chodźmy na ławeczke Treść komentarza: Taki ukrop na dworze a wy ciągle tylko pieniądze i pieniądze, na co tyle pieniędzy seniorom, dają wnukom, dzieciom jakby oni byli niepełnosprawni i nie potrafią sami zarobić. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:32 Źródło komentarza: Wiemy, kiedy ZUS wypłaci czternastki. Tyle dostaną seniorzy w tym roku Autor komentarza: Tswl Treść komentarza: Niech Kupczyk się pochwali za ile kupił mieszkania od wojska? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:27 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Gratulacje odwagi wpisania mojego wpisu, artykułu afery brak strach zrozumiały my też tak się czujemy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:12 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Patoliczny system tbs Treść komentarza: Tbsy mają jak widać słusznie fatalną renomę. Zawyżone koszty zarządzania i uwieszenie kosztów "wybrańców" latami na szyji pracujących obywateli. Zależy jakie majm zarobki prezes, rada nadzorcza i księgowość. Miejmy nadzieję, że podobne do większości mieszkańców. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki Autor komentarza: Z TL. Treść komentarza: Panie Galecki powinien zes sie czlowieku tylko wstydzic i sie glupio nie tłumaczyć za swoje czyny bo jestescie w tym zdolni jak cała patologia Pis. Ważna była kabza dla swojego wypasionego koryta nie patrzac na okropne zadłużenie niespotykana skale szpitala . Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:06 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: asd Treść komentarza: Ale jak trzeba było mandat i punkty przyjąć, to dzwonił do Karwana, żeby ten zagadał z komendantem drogówki... Jaki uczciiiiwyyy! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:25 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama