Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:59
Reklama

Gm. Horodło: Najlepsze smakołyki w powiecie

Kaczka faszerowana „Hrebeńska", tort fasolowy „Modryniak” i nalewka z forsycji – to zwycięzcy tegorocznego Powiatowego Nadbużańskiego Jarmarku Kulinarnego w Horodle.
Gm. Horodło: Najlepsze smakołyki w powiecie
Laureaci tegorocznego Powiatowego Nadbużańskiego Jarmarku Kulinarnego w Horodle.

Powiatowy Nadbużański Jarmark Kulinarny odbył się 24 lipca w Horodle. Smakołyki przygotowały panie z 17 kół gospodyń wiejskich w powiecie hrubieszowskim. Przygotowane przez panie potrawy, przystawki wypieki i napoje oceniono według ścisłych, konkursowych kryteriów m.in. pod względem smaku, receptury, nawiązania do tradycji oraz rodzaju i jakości prezentacji.

Oceniła je komisja konkursowa w składzie: Aneta Karpiuk, starosta powiatu hrubieszowskiego, wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, przewodniczący Rady Gminy Horodło Paweł Kłosiński i Krystyna Szpyrka z Gminnego Ośrodka Kultury w Horodle.

Wśród tzw. "innych produktów regionalnych (pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i mieszane) pierwszą nagrodę przyznano potrawie "Kaczka faszerowana „Hrebeńska”, przyrządzonej przez panie z KGW w Hrebennem. Jeszcze jedną pierwsza nagrodę ex-aequo przyznano paniom z KGW w Zosinie za "gulasz po staropolsku z sarniny". Drugie miejsce w tej kategorii przypadło KGW w Liskach Horodelskich za „Psiochę (potrawa kuchni lubelskiej, gotowana z ziemniaków i mąki pszennej) z wiejskimi rarytasami. A KGW w Bereżnicy odebrało trzecią nagrodę za półmisek ze swojskimi wędlinami.

Wśród ciast, chlebów i innych wypieków najwyższe oceny przyznano tortowi fasolowemu "Modryniak" przygotowanemu przez panie z KGW Modryń Kolonia. Drugą nagrodę przyznano KGW Janki za sernik, a trzecią – paniom z KGW Rogalin za czekoladowiec. Wśród zgłoszonych do konkursu napojów (alkoholowych i bezalkoholowych) rywalizacja również była dość ostra. Wygrały ją panie z KGW Horodło „Jagiellonki” za nalewkę z forsycji. Drugą nagrodę odebrały panie z KGW w Wilkowie „Orliki” za podpiwek babuni, a trzecią – KGW Matcze za nalewkę „Mateckie zdrowie”. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

Organizatorem jarmarku była starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, wójt gminy Horodło Krzysztof Bożek i tamtejszy GOK.

Na jarmarkowej scenie podczas pikniku wystąpiły zespoły śpiewacze i kapele ludowe z powiatu hrubieszowskiego i młodzież działająca przy GOK w Horodle. Publiczność bawiła się przy skeczach Lodzi „Małomównej” i "Starszych Panów Dwóch".


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Tańsze ośmiorniczki chyba w wawie 06.08.2022 19:07
Śmieciarka że Strzyżowa widocznie bida w Wa-wie i drożyzna ze tu się stołuje. Auto na rządowe paliwo to kto zabroni wybrać knajpę ?

Riuriki hahahah 06.08.2022 19:03
Czy komuś sie chce jeść mięcho w takie upały? Tradycyjny polski chłodnik z młodymi kartofelkami, a nie jakieś beznadziejne humusy. No i Polskie pierogi z serem. Bo różne państwa biją sie o nazwę, a tych państw jeszcze nie było. Dopiero Wikingowie od Riuryka zakładali tam państwowość .

Krakowski restaurant 06.08.2022 18:57
Gęsina w Połajewie, Kaczka faszerowana w Hrubieszowie, Jarają sie tym jak Magda w nowej kuchni żydowskiej

Śmieciarka że Strzyżowa 04.08.2022 17:30
O la Boga minister przyjechał, przed wojną też był ale nie brał udziału w degustacji potraw

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościakTreść komentarza: co ci się nie POdoba ubeku ?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:39Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: PfffTreść komentarza: Większych bzdur dawno nie słyszałem, aż jakoś ciężko mi to nawet skomentować, lepiej przemilczeć głupotę władz....Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:14Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Ortografia u pani leży, pani Kasiu ;)Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:12Źródło komentarza: Pride of Poland 2022. Jakie konie idą na sprzedaż podczas sławnej aukcji. ZdjęciaAutor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystać
Reklama
Reklama