Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 10:12
Reklama

Robert Lewandowski w FC Barcelona. Dziś w Miami oficjalna prezentacja polskiego zawodnika

Robert Lewandowski podpisał kontrakt z jednym z najsłynniejszych klubów piłkarskich świata. FC Barcelona zapłaciła za polskiego zawodnika 45 mln euro plus kolejne 5 mln euro w bonusach.
Robert Lewandowski w FC Barcelona. Dziś w Miami oficjalna prezentacja polskiego zawodnika
Autor: FC Barcelona

Serial pod tytułem „Transfer Roberta Lewandowskiego” nareszcie się zakończył. Kapitan reprezentacji Polski, jeden z najlepszych piłkarzy świata, znakomity napastnik nie jest już w składzie Bayernu Monachium. Lewandowski podpisał 4-letni kontrakt z FC Barceloną.

„Duma Katalonii” zapłaciła niemieckiemu klubowi za „Lewego” 45 mln euro w gotówce a kolejne 5 mln euro to tzw. bonusy funkcjonujące w sportowym świecie rozliczeń.

Oficjalna prezentacja nowego zawodnika ma się odbyć w środę 20 lipca w Miami w Stanach Zjednoczonych. W Polsce będzie wtedy godzina 18. Nie wiadomo jeszcze, czy Polak zagra w pokazowym meczu towarzyskim między Barceloną a Realem Madryt. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 24 lipca.

To, co jeszcze przykuwa uwagę w tym transferze, to zawarte w umowie odstępne. Wynosi ono aż 500 mln euro.

Polski Związek Piłki Nożnej podaje, że pieniądze, jakie wyłożyła Barca, to rekord, jeśli chodzi o zawodnika z Polski. – „Lewy” zepchnął tym samym na drugie miejsce kolegę z kadry narodowej Krzysztofa Piątka.

Najdrożsi polscy piłkarze w historii:

1. Robert Lewandowski – 45 milionów euro (+5 milionów euro zmiennych) (Bayern Monachium – FC Barcelona), 2022

2. Krzysztof Piątek – 35 milionów euro (Genoa CFC – AC Milan), 2019

3. Arkadiusz Milik – 32 miliony euro (AFC Ajax – SSC Napoli), 2016

4. Grzegorz Krychowiak – 27,5 miliona euro (Sevilla FC – Paris Saint-Germain), 2016

5. Krzysztof Piątek – 24 miliony euro (AC Milan – Hertha BSC), 2020

I jeszcze jedna ciekawostka. Na tym transferze zarobi też Znicz Pruszków, czyli pierwszy zawodowy klub Lewandowskiego. Przepisy obowiązujące w piłce nożnej nakazują, aby polski klub otrzymał procent od kwoty transferu. Będzie to ok. 500 tys. euro.

FC Barcelona nadała już Robertowi przydomek. Brzmi: LewanGOLDski, od angielskiego słowa „gold”, czyli „złoto”.

Bayern nie płakał długo po Lewandowskim. Właśnie ściągnął 22-letniego Matthijsa de Ligta z Juventusu. Za 70 mln euro plus 10 mln euro w bonusach.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama