Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 09:19
Reklama

Padwa Zamość z nowym trenerem

Padwa Zamość pod wodzą trenera Zbigniewa Markuszewskiego wkrótce ruszy z przygotowaniami do nowego sezonu.
Padwa Zamość z nowym trenerem
Zbigniew Markuszewski (ur. 1953) to doświadczony trener, który w swojej karierze pracował w wielu polskich klubach. Największe sukcesy odnosił w MMTS Kwidzyn.
Autor: Fot. Padwa Zamość

Nowy szkoleniowiec żółto-czerwonych Zbigniew Markuszewski (ur. 1953) to doświadczony trener, który w swojej karierze pracował w wielu polskich klubach. Największe sukcesy odnosił w MMTS Kwidzyn. Z tym zespołem zdobył w latach 2010 i 2011 wicemistrzostwo oraz brązowy medal mistrzostw Polski. W poprzednich rozgrywkach Markuszewski również prowadził MMTS Kwidzyn, w PGNiG Superlidze, otrzymując tytuł Trenera Sezonu.

– Z treningami ruszymy 1 sierpnia. Będzie sporo biegania, trochę ciężarów i zajęcia w hali. Od początku przewiduję treningi z piłkami. Chcę, żeby zawodnicy dobrze je poczuli. Według mnie sprawia to, że popełniają później mniej błędów. Podobnie jak w Kwidzynie, będę się mocno koncentrować na obronie. Zawsze na tym bazowałem, a ostatni rok pokazał, jak ważny to element i jak ogromny ma wpływ na wynik. W drugim tygodniu przygotowań wystąpimy w turnieju w Mielcu. Następnie mamy w planach turniej w Legionowie i sparing w Tarnowie.  W Zamościu zagramy natomiast dwa mecze kontrolne z rywalami pierwszoligowymi. Chcę sprawdzić klubową młodzież i dać jej wyraźny sygnał, że może śmiało włączać się w rywalizację z bardziej doświadczonymi kolegami – Markuszewski przedstawił najbliższe plany swojego zespołu.

Nowy szkoleniowiec żółto-niebieskich zdradził również, co zadecydowało, że trafił właśnie do Padwy Zamość. – Chciałbym, aby ten klub nadal się rozwijał. Nie przychodzę do Zamościa, żeby spędzić miło czas i odcinać kupony. Postaram się swoje doświadczenie przełożyć na rozwój klubu tak, abyśmy wspólnie popatrzyli do góry i dali kibicom satysfakcję. Inna kwestia wynika natomiast z tego, że miałem już dość dziwnych i rozczarowujących sytuacji na poziomie organizacyjnym w Superlidze. Postanowiłem więc popracować w innych warunkach, ale w klubie, który ma swoje ambicje i oczekiwania – wyjaśnia trener Padwy.

Inauguracyjna kolejka spotkań Ligi Centralnej zaplanowana została na 17, 18 września. Wiadomo, że w Padwie nie zagra już Irańczyk Ali Mehdizadeh, który trafił do KPR Legionowo.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Radek 20.07.2022 00:03
Nowe barwy Padwy Zamość ? Żółto -niebieskich ?

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Kobieta * Znasz facetów chyba. Do 20 z powołaniem a po tym wieku zaczyna działać instynkt. I nie ważne czy ksiądz czy policjant czy wojskowy jak nie uporządkuje sonie instynktów to ma zaburzeniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:56Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: KlerTreść komentarza: Znacie aferę a Kleszczewa na trasie Hrubieszów Zamoście. To jest wypadkowa trzymania celibatu dla księży, Chce być w celibacie to zakon a tak afera za aferąData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:51Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobietyAutor komentarza: Jak to w kabarecie byłoTreść komentarza: Hahaha nawet mój autorytet dopadli, Pewnie sprawa w Otwocku.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 19:46Źródło komentarza: Waszczykowski zakpił z materiału „Wiadomości”. Teraz się tłumaczyAutor komentarza: Państwo w PaństwieTreść komentarza: szpitaleData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Wpadka „Wiadomości” TVP. Rozszerzyli Unię Europejską
Reklama
Reklama