Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:38
Reklama

Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy

W Zamościu cały czas trwa ofensywa drogowa, która kierowcom kojarzy się z zakazami wjazdu, objazdami, wahadłami oraz staniem w korkach. Ale małymi kroczkami tu i ówdzie zaczyna się coś zmieniać. Sprawdzamy, gdzie i do kiedy potrwają przebudowy i remonty ulic.
Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Ulica Partyzantów – od kościoła oo. Franciszkanów do rynku Nowego Miasta – to w tej chwili jeden wielki plac budowy.

Zaczynamy od dobrych wieści. Od 29 czerwca można już przejechać ul. Okrzei na odcinku od ul. Dzieci Zamojszczyzny do mostu na rzece Łabuńce. Tym samym wjazd w ul. Okrzei możliwy jest ponownie z obu stron – zarówno od ul. Piłsudskiego, jak i Dzieci Zamojszczyzny. Przez kilka tygodni było to niemożliwe z uwagi na budowę na skrzyżowaniu tych ulic ronda. – Teraz też kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i obserwować znaki pionowe, bo budowa ronda nie została jeszcze zakończona, ale wykonawca umożliwił przejazd, żeby nie korkować dojazdu do ul. Dzieci Zamojszczyzny od ul. Sadowej – powiedział nam Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

Tu ułatwienia, tam utrudnienia

Przypomnijmy, że drogowcy pojawili się na tzw. małej obwodnicy Zamościa (chodzi o ul. 1-go Maja, Dzieci Zamojszczyzny oraz Szczebrzeską w ciągu drogi krajowej nr 74) w zeszłym roku. Koniec przebudowy 5-kilometrowego odcinka drogi przewidziano na połowę przyszłego roku. Zadanie warte jest ponad 80 mln zł. Przy okazji tej inwestycji jeszcze jedna dobra wiadomość dla kierowców: po kilku miesiącach niebawem zostanie otwarty przejazd do ul. Braterstwa Broni w kierunku miejscowości Chyża (od skrzyżowania ul. 1-go Maja z Dzieci Zamojszczyzny).

Przy ul. Szczebrzeskiej (nieopodal ogrodu zoologicznego) rozpoczęła się przebudowa mostu na rzece Łabuńka. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. – Ruch w tej chwili odbywa się tam po jednym pasie w każdym kierunku – wyjaśnia dyrektor ZDG w Zamościu. Prace potrwają do końca roku.

Skończyły się za to utrudnienia przy ul. Lipskiej, gdzie z powodu ruchu wahadłowego tworzyły się potężne korki (miało to związek z budową przedłużenia ul. Altanowej i włączeniem jej od ul. Lipskiej).

Wielki plac budowy

Ulica Partyzantów – od kościoła oo. Franciszkanów do rynku Nowego Miasta – to w tej chwili jeden wielki plac budowy. W tej chwili zamknięty jest odcinek tej ulicy od ronda Braci Pomarańskich do skrzyżowania z Peowiaków (do delegatury Urzędu Wojewódzkiego) oraz ul. Reja od skrzyżowania z ul. Partyzantów do wjazdów na kwarty Rynku Nowego Miasta. – Zaciskamy zęby, bo wszystko rozkopane ani dojść, ani dojechać – mówi mieszkaniec Nowego Miasta. – Żal mi przede wszystkim tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą w tamtym rejonie, ale co zrobić? Wszyscy czekamy na koniec prac.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Partyzantów jest prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje odcinek od ronda Braci Pomarańskich do ronda przy II LO (prace mają się zakończyć w listopadzie, a ich koszt to ponad 11 mln zł, w tym ok. 7 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg). Drugi etap to fragment od ronda przy II LO do ul. Lwowskiej (prace potrwają do kwietnia przyszłego roku, a ich koszt to ponad 6 mln zł, w tym 5 mln zł stanowi dotacja z programu Polski Ład).

To nie koniec

Ruszyła przebudowa ul. Weteranów na os. Świętego Piątka, przebudowywane i remontowane będą uliczki i ciągi pieszo-rowerowe na osiedlach w ramach budżetu obywatelskiego. Dodatkowo w połowie lipca mogą pojawić się kolejne utrudnienia, ale tym razem będą związane z odnawianiem oznakowania poziomego m.in. na ul. Peowiaków, Okopowej, Żdanowskiej i innych. Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać.

Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Jak skończą się remonty, będą jeździć po nowych odcinkach jak po stole i szybko zapomną o tym, że jeszcze niedawno były utrudnienia.


Od 29 czerwca można już przejechać ul. Okrzei na odcinku od ul. Dzieci Zamojszczyzny do mostu na rzece Łabuńce.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kmicic 11.07.2022 10:09
Żenadą są wg. mnie te remonty zamiast usprawnić ruch po mieście to po wprowadzeniu kolejnych idiotycznych rond ruch w mieście spowolnieje i zwiększą się korki. A przecież miasto powinno dbać o ekologię, bo przez większe korki zwiększa się zanieczyszczenie miasta! Rondo Solidarności były zjazdy w kierunku szczebrzeskiej, jak już widzimy nie będzie ich więc korki się zwiększą, dodatkowo zamiast wybudować tam 3 pasy bo jest miejsce to są tylko dwa w jednym kierunku! Jeżeli to ma usprawnić ruch to ja jestem marsjaninem.

Emeryt z Zamościa 11.07.2022 09:49
Nie wiem, czy mieszkańcy mają świadomość, że nadrzędnym celem projektu przebudowy jest spowolnienie ruchu w obrębie miasta w celu zachęty do zrezygnowania z własnego samochodu. Ronda spowodują znaczny spadek prędkości i korki. Już teraz jadąc z rana do pracy na sadowej z dwupasmówki zrobiła się jednopasmówka i korek jest od mostu na Łabuńce, bo na rondzie jest tylko jeden pas do jazdy wprost. I tak wszędzie będzie. Ja jeżdżę rowerem. Kierowcy podziękują ZDG.

Ja 10.07.2022 07:44
Wszystko na raz? Ile się da aby w czasie wydłużyć rozkopać i nich tak stoi ,aby zacząć i idziemy gdzie indziej a kasa leci i o to tu chodzi . Porządny wykonawca zaczyna odcinek i go kończy jak najszybciej a tu ŻENADA aby utrudnić życie i zarobić jak najwięcej.!!!!! Ekipy do wymiany ktoś jest za to odpowiedzialny!!!!No Comment.

Pół litra. 07.07.2022 17:23
Niech robią bo dziadostwo w tym Zamościu jeszcze dużo do zrobienia starowiejska rozpacz Sikorskiego się rozpada graniczna pęka i jeszcze wiele innych mógłby dróg wymienić ale dnia by zbrakło .

Zły mieszkaniec Zamościa 07.07.2022 15:01
Jak można remontować wszystkie ulice naraz??? Czy nie można skończyć jednego odcinka i ruszać z kolejnymi? Nie da się jeździć po tym Zamościu!

maupka 07.07.2022 16:22
Jak nie robili to źle bo nie robią,jak robią to też źle. Nie pasuje tam są drzwi - wypindalaj i nie komentuj

pasypasy 07.07.2022 08:43
"Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...

Mieszkaniec oś kartkówka 06.07.2022 21:48
Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwne

Ela 07.07.2022 18:44
Nie pol roku tylko półtorej 😀

Emeryt 06.07.2022 21:44
Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomych

zamoyyski 05.07.2022 20:32
Dlaczego nie działają ekrany przy przystankach autobusowych na Piłsudskiego? Mieszkańcy zapłacili za co...

kierowca 05.07.2022 10:57
jaki plac budowy???15ta godzina i nikogo nie ma ,rozbabrane

Pic 05.07.2022 08:11
Bzdury. Lubelska do dzisiaj nie skończona. Nie mówiąc o tzw. ,,obwodnicy hetmańskiej''

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Rozumiem, nie oceniam. Ale dobrze byłoby w Twoim przypadku wrócić do szkoły i tym razem chodzić na zajęcia z języka polskiego.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:57Źródło komentarza: Polak w pętli zadłużenia. Na kłopoty ma jeden sposób: kolejna pożyczkaAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Paście się, paście. Hipokryci.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:54Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama