Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:28
Reklama

Zamość: Niech dyrektorka płaci

To nie szkoła, ale dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu powinna być obciążona kosztami związanymi z obsługą spraw sądowych związanych ze zwalnianiem swoich pracowników. Tak uważają zamojscy radni, którzy zwrócili się do prezydenta miasta z wnioskiem o rozważenie takiej możliwości.
Zamość: Niech dyrektorka płaci
Radny Marek Kudela (na pierwszym planie) został przywrócony do pracy w szkole po ponad 2 latach.

Temat pojawił się na majowej sesji Rady Miasta Zamość i wywołał sporo emocji. Protokół z przeprowadzonej na wniosek radnego Franciszka Josika kontroli odczytał przewodniczący Komisji Rewizyjnej RM Zamość Krzysztof Sowa, który – jak sam przyznał – nie podpisał protokołu pokontrolnego. Dlaczego? Ponieważ w skład komisji kontrolnej wszedł radny Marek Kudela, który jest w sporze prawnym z dyrektorką „czwórki”. – Radny Marek Kudela powinien się wyłączyć i nie brać udziału w pracach zespołu kontrolnego, co by nie naraziło komisji rewizyjnej i Rady Miasta na zarzut stronniczości, interesowności i braku obiektywizmu – powiedział Krzysztof Sowa. – Nie można być sędzią we własnej sprawie – dodał.

Radni punktują

Brak jego podpisu spotkał się z oburzeniem części radnych, którzy podnosili, że przewodniczący powinien podpisać protokół jeśli zgadza się z jego wnioskami albo – jeśli ma do niego uwagi – napisać wyjaśnienie. Przed podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia wniosków pokontrolnych rozgorzała dyskusja. Radny Franciszek Josik zwrócił uwagę na fakt korzystania przez dyrektor SP nr 4 w Zamościu Ewę Lorenz z zewnętrznej obsługi prawnej (chodzi o lubelską kancelarię adwokacką – przyp. red.) w sprawach sądowych związanych ze zwolnionymi dyscyplinarnie dwoma nauczycielami (jednym z nich był radny Kudela). – Zwolnienie dyscyplinarne wymaga przemyśleń, bo pozbawia się w ten sposób kogoś miejsca pracy i dochodów – powiedział radny Josik, który zawnioskował w dalszej kolejności o obciążenie pani dyrektor kosztami związanymi z obsługą spraw sądowych z pracownikami.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Adam 02.07.2022 14:28
Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.

kokos 01.07.2022 08:11
Mam nadzieję , że z nowym Prezydentem wróci normalność! Powinien poprzewietrzać Spółki i Wydziały..

Michał 30.06.2022 18:05
Ciekawa sprawa, wystarczy złapać kogoś ważnego na przekrętach. Potem ciężko się od nich uwolnić.

ka 29.06.2022 22:43
Tak się dzieje jak się znajdę wybiera

Jagoda 29.06.2022 21:49
A którzy, to tacy porządni z tych zwolnionych byli? Ta szkoła to jedna wielka porażka, żeby zaszły tam jakieś zmiany to trzebaby było wszystkich zwolnić i zatrudnić zupełnie nową kadrę.

Gelo 30.06.2022 10:34
Nauczyciele akurat sa ok to dyrektorka wyrobila taka zla opinnie szkole

ja 29.06.2022 21:01
Lapa to zła kobieta jest.

kmicic 29.06.2022 18:05
nie znam sprawy i dlatego nie będę się wypowiadał co do meritum ale proszę mi powiedzieć jak to jest możliwe, że w skład komisji wchodzi osoba, która jest bezpośrednio zainteresowana w sprawie, przecież to jest niedopuszczalna sytuacja,, taki protokół w takim wypadku obciążony jest "grzechem pierworodnym"

ka 29.06.2022 11:44
Sama radość to patologia i rynsztok.

Gelo 29.06.2022 08:50
Ona dalej zwalnia nauczycieli kolejni dostali wypowiedzenia.My rodzice nie zostawimy tego tak juz dzialamy w tej sprawie.Ta kobieta znowu zwolnila porzadnych i sumiennych nauczycieli wszystko to odbihe sie na naszych dzieciach.Nowy dyrektor tez zapewne podstawiony bo wzia sie spod ziemi.A za te i kolejne sprawy powinna placic z wlasnej kieszeni

Klaudia 29.06.2022 20:32
Wnuk i tyle w temacie

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfffTreść komentarza: Większych bzdur dawno nie słyszałem, aż jakoś ciężko mi to nawet skomentować, lepiej przemilczeć głupotę władz....Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:14Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Ortografia u pani leży, pani Kasiu ;)Data dodania komentarza: 12.08.2022, 11:12Źródło komentarza: Pride of Poland 2022. Jakie konie idą na sprzedaż podczas sławnej aukcji. ZdjęciaAutor komentarza: NiepoprawnyTreść komentarza: Znowu zoo zawitało do Zamościa jak nie z lewa to z prawaData dodania komentarza: 12.08.2022, 10:20Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Wypowiedziała się fachowiec Miziuk. Szlag mnie trafia niekompetencja rządzących. Aby wyprowadzić ruch po za miasto trzeba dobudować dwa zjazdy z obwodnicy na Ulchówek i Łaszczówke, dopiero wtedy można myśleć o zamknięciu ronda.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:03Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: JannowakaTreść komentarza: nikt nie zauważa że obwodnica jest dla mieszkańców nie korzystna.... z niektórych punktów to trzeba jechać albo m8 kim do Bełżca lub z 6 na ul. Łaszczowiecką a do centrum z każdego zakątka miasta jest maks 3 do 4 km... brak wlotów na ulicy Listopadowej i ściegiennego zamknęło funkcjonalność dla mieszkańców i tyle... obwodnica nie służy miastu... obwodnica służy Tranzytowi...Data dodania komentarza: 12.08.2022, 09:12Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: PatrioTreść komentarza: Zniszczenie elewacji? Wybryk chuligański ale trzeba dorabiać ideologię. Bigoteria pełną gębą. W Polsce naprawdę jedt spokój i lepiej nie wnerwiać ludzi bo jak przyjdą problemy to ludzie będą wiedzieć co zrobić. Dlaczego Dworczyka nie ścigają za publikowanie matki boskiej z bronią...z tzw. piorunem. Obłuda i zakłamanieData dodania komentarza: 12.08.2022, 09:09Źródło komentarza: Zamość: Solidarna Polska “W obronie chrześcijan”
Reklama
Reklama