Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 11:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Bezrobotnych coraz mniej

Biłgoraj zawsze mógł się pochwalić niską stopą bezrobocia. W minionym roku bezrobotnych ubyło. Okazuje się, że największą ich liczbę stanowią osoby ze średnim wykształceniem.
Biłgoraj: Bezrobotnych coraz mniej
W powiecie biłgorajskim bezrobocie sięga 4,6% i jest jednym z najniższych w całym w województwie.

Tylko w minionym roku na terenie powiatu biłgorajskiego zarejestrowanych było 2192 osób bezrobotnych. Ponad połowę stanowiły kobiety. Rok wcześniej bezrobotnych było zdecydowanie więcej, aż o 330 osób. - Liczba bezrobotnych, pomimo trudnego roku związanego z pandemią koronawirusa, zmniejszyła się - mówi Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju. 

Stopa bezrobocia na koniec ubiegłego roku w powiecie biłgorajskim wynosiła 4,6%. Była ona mniejsza o 0,7% w porównaniu z końcem 2020. Największe bezrobocie w województwie lubelskim było w powiecie włodawskim - 14,8%, hrubieszowskim - 12,5%, chełmskim - 11%. Natomiast najmniejsze w powiecie łukowskim - 3,6%, lubelskim - 4,5% i biłgorajskim 4,6%. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Albinos 12.05.2022 18:34
Oczywiście że się zmniejsza jak jest sezon letni i ludzie jadą do ue za chlebem bo w polsce za minimalną ciężko wyżyc a druga kwestia bezrobocie jest tylko ludzie sie do pup nie rejestruja sa na czarnym rynku

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Komuna pierze mózgowinę Data dodania komentarza: 17.06.2026, 04:36 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: Klaudia 52L . Treść komentarza: Ich nic nie obraza IKAR bo tym bezwstydnym i bezszczelnym ludziom pluc w oczy a powiedza ze pada deszcz . Z niewinności uciekli jeden z drugim za granice jak szczury . Mafia patologi oszustow . Tyle o tych ludziach mozna tylko powiedziec ! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:26 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta
Reklama
Reklama
Reklama