Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:42
Reklama

Jest wielu chętnych na budowę S17 pod Zamościem

Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku Zamość Wschód - Zamość Południe.
Jest wielu chętnych na budowę S17 pod Zamościem
Autor: Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na realizację trzech odcinków drogi ekspresowej S17 o łącznej długości ok. 48,5 km (chodzi o odcinki Zamość Wschód - Zamość Południe - ok. 12,5 km; Zamość Południe - Tomaszów Lubelski - ok. 18,5 km; Tomaszów Lubelski - Hrebenne - 17,5 km) w grudniu 2021 r. W związku z wybuchem wojny w Ukrainie i co za tym idzie problemami na rynku w marcu zdecydowano się na wydłużenie terminów składania ofert. Otwarto je 21 kwietnia.

Jest się z czego cieszyć, bo zgłosiło się aż dziewięć podmiotów, jedna z ofert mieści się nawet w oszacowanych kosztach. Kto i ile zaproponował?

  • Budimex - ok. 440,6 mln zł 

  • konsorcjum firm Mostostal Warszawa (lider), Acciona Construcción (partner) - 464,8 mln zł 

  • konsorcjum firm NDI (lider), NDI Sopot, SP Sine Midas Stroy, SP Sine Midas Stroy Oddział w Polsce, Fabe Polska (partnerzy) - ok. 480,7 mln zł 

  • Stecol Corporation - ok. 513,6 mln zł 

  • Mota-Engil Central Europe - ok. 524,1 mln zł 

  • konsorcjum firm Unibep (lider), Budrex, Value Engineering (partnerzy) - ok. 539 mln zł 

  • Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - ok. 547 mln zł 

  • konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska (lider), Aldesa Construcciones (partner) - ok. 570,8 mln zł 

  • Kolin İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi - ok. 591,6 mln zł 

Budżet GDDKiA na realizację drogi ekspresowej S17 na odcinku między węzłami Zamość Wschód a Zamość Południe wynosi 450 mln zł. 

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym (dwa pasy ruchu w obu kierunkach z pasami awaryjnymi). Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie i drogi do obsługi ruchu lokalnego. Droga zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne.  

Odcinek Zamość Wschód - Zamość Południe będzie liczył ok. 12,5 km. Rozpocznie się węzłem Zamość Wschód, który będzie wybudowany na przecięciu z drogą krajową nr 74, w okolicach miejscowości Jarosławiec. Trasa przebiegać będzie na wschód od obecnej drogi krajowej nr 17, ominie Barachaczów oraz Łabunie i zakończy się węzłem Zamość Południe w okolicach Wólki Łabuńskiej, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Tyszowce. W ramach inwestycji rozbudowany będzie także fragment DK74 od Zamościa do Miączyna o długości ok. 4 km - informuje GDDKiA w Lublinie. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zdziwiony 23.04.2022 09:54
dziwnym trafem wyga ten co ma wygrać (oni już wiedzą)

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama