Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:14
Reklama

Dzięki tym aplikacjom jedzenie kupisz nawet o połowę taniej

Dotknęła cię drożyzna? Istnieje sposób, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić, ale również stanąć do walki z marnowaniem żywności.
Dzięki tym aplikacjom jedzenie kupisz nawet o połowę taniej
Autor: iStock

W polskim handlu co roku marnuje się niemal 337 tys. ton żywności –wynika z „Opracowania systemu monitorowania marnowanej żywności i efektywnego programu racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności” (badanie finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). Żeby w części powstrzymać takie marnotrawstwo, powstały aplikacje, dzięki którym możemy uratować jedzenie, a przy okazji zaoszczędzić.

Foodsi, Too Good To Go i Finebite

Pierwsze dwie aplikacje pomagają zrobić tańsze zakupy. Przedsiębiorcy, zamiast wyrzucać nadwyżki, mogą sprzedać je po atrakcyjnych cenach. Większość ofert dotyczy paczek „niespodzianek” – podana jest standardowa wartość produktów, jednak dopiero po zakupie dowiemy się, co udało nam się kupić. Cukiernie i piekarnie przygotowują pieczywo i słodkości, markety zaś m.in. warzywa i owoce. Odgórnie ustalone jest miejsce i czas odbioru.

Dzięki trzeciej aplikacji – Finebite – zarezerwujemy stolik w restauracji, przy którym nasz rachunek zostanie objęty wskazanym rabatem.

Sondaż: gdzie zrobimy wielkanocne zakupy?

Według badania UCE RESEARCH i Grupy BLIX, aż 98,7 proc. badanych planuje zrobić świąteczne zakupy w dyskontach. Na drugim miejscu z zaledwie 24 proc. znalazły się hipermarkety i supermarkety (20 proc.). Wybierzemy się też na targowiska (19 proc.) i zajrzymy do sklepów osiedlowych (8 proc.). Pozostali respondenci wybiorą się do samoobsługowych hurtowni cash&carry (1,1 proc.) oraz do sklepów typu convenience (0,9 proc.).

83,3 proc. uczestników tego sondażu zadeklarowało, że będzie poszukiwać promocji. Skorzystanie z opisanych wyżej aplikacji może być na to dobrym sposobem.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama