W sobotę, 29 kwietnia na Rynku Wielkim, majówkę rozpoczęli fani dwóch kółek. Po godz. 11 na Rynek zaczęli zjeżdżać motocykliści.
– W ubiegłym roku było ok. 500 motocykli. Teraz jest nas troszkę mniej. Myślę, że to wina pogody i długiego weekendu, ponieważ niektórzy mogli wybrać się w dłuższe trasy – stwierdził Robert Nowosad z grupy motocyklowej Perkun, organizatora zlotu motocyklowego.
Byli też motocykliści z takich grup jak: Biały Kruk, Niedźwiedzie Wschodu, Dzikie Wieprze, Zamojska Grupa Motocyklowa.
Na scenie grał zamojski rockowy zespół The Broken Knife. Restauracja Sobie Pan częstowała uczestników herbatą i kawą.
Kapele rockowe i Festiwal Żywności
W sobotni wieczór na dużej scenie na Rynku Wielkim wystąpiły cztery kapele rockowe. Gwiazdą wieczoru był zespół Spring Rolls z Kraśnika. Przed nimi zagrały zamojskie zespoły, dobrze znane miłośnikom rockowych brzmień z ZDK-owskich Eksplozji: Północ-Południe (świetnie wykonane ballady), Difference, The Simple Things (ulubiony zespół prowadzącej, była moc i kontakt z publiką).
W niedzielę, 30 kwietnia, rozpoczął się II Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO. Było gwarno i wesoło, a na straganach rozstawione były rozmaite smakowite ekologiczne rarytasy (gorące dania, regionalne wędliny, sery, miody, oleje, przyprawy) i inne cudne różności...

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze