Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 08:47
Reklama

Wyznaczają trendy, mówią, co kupować. Najbardziej wpływowi w polskim internecie

Wiemy, jak wygląda najnowsza edycja rankingu najbardziej wpływowych influencerów. Ranking przedstawił See Bloggers, czyli twórcy największego w Polsce corocznego festiwalu infulencerów.
Wyznaczają trendy, mówią, co kupować. Najbardziej wpływowi w polskim internecie
Autor: iStock

Twórcy zestawienia zaznaczają, że miniony rok był kolejnym rokiem pandemicznym pełnym zawirowań społecznych i gospodarczych. To sprawiło, że głos osobowości internetowych stał się jeszcze bardziej słyszalny. Co więcej, nie skupiają się one już wyłącznie na rozrywce, ale swoje kanały rozwijają w innych kierunkach. Angażują się w sprawy społeczne i dostarczają aktualnych informacji. Wyrażają się w sprawach społecznych i zajmują konkretne stanowiska.

„Nie oznacza to, że ich rola w kontekście biznesu zmalała, przeciwnie, umocnili swoją pozycję jako promotorzy produktów i marek, a niejednokrotnie wykorzystywali swoje zasięgi, wiedzę i doświadczenie do budowania biznesów opartych o własne produkty” – analizują autorzy raportu.

Jak powstawał ranking?

Analitycy wzięli pod uwagę kilka czynników. Na przykład liczbę obserwujących, polubień, udostępnień i komentarzy. Sprawdzono liczbę odwiedzin danego bloga oraz zachodzące interakcje z odbiorcami. Po zebraniu i opracowaniu tych danych udało się stworzyć listę najbardziej wpływowych osób w kilku kategoriach oraz nakreślić ranking główny.

Wyniki

W kategorii „Osoby publiczne” zwyciężyła była karateczka, promotorka aktywności fizycznej i posiadające własne marki Anna Lewandowska. Żona piłkarza Roberta Lewandowska wyprzedziła podróżniczkę i dziennikarkę, Martynę Wojciechowską oraz Sylwię Przybysz. To młoda celebrytka internetowa i piosenkarka.

W kategorii „Sportowiec” zwycięzcą mógł się być tylko Robert Lewandowski. Za nim znalazła się zawodniczka sportów walki Joanna Jędrzejczyk, a także przedstawiciel tej samej dyscypliny Jan Błaczowicz.

Kategorię „Polskich instagramerów” wygrała Deynn. Za nią znajduje się Littlemooonster96 oraz Ola Nowak.

Co do blogerów, to pierwsza trójka prezentuje się następująco: Bakusiowo (tematyka parentingowa), Make Life Easier (prowadzony przez Katarzynę Tusk) i Janina Daily (lifestyle prowadzony przez Janiną Bąk).

Ranking youtuberów otwiera Friz, czyli lider szalenie popularnej Ekipy. Wyprzedził Wersow i Lexy Chaplin.

Ostatnio coraz popularniejsza staje się aplikacja TikTok. W Polsce jej liderami są: Fredziownik ART, Twins Style oraz Marley and Kuba.

Top 10

Najważniejszy jednak jest ranking główny, w którym zostały ocenione wszystkie osobowości internetowe. A oto zestawienie:

  1. Robert Lewandowski
  2. Wersow
  3. Friz
  4. Anna Lewandowska
  5. Martyna Wojciechowska
  6. Natsu
  7. Tromba
  8. Monika Kociołek
  9. Julia Kostera
  10. Marcin Dubiel

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama