Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:29
Reklama

Jarosław Kaczyński o katastrofie smoleńskiej: Mam wyjaśnienie całości

Prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński udzielił obszernego wywiadu, w którym mówi nie tylko o przyjmowaniu przez Polskę uchodźców. Tłumaczy, jak widzi rozwój polskiej energetyki i wraca do katastrofy smoleńskiej.
Jarosław Kaczyński o katastrofie smoleńskiej:  Mam wyjaśnienie całości
Jarosław Kaczyński
Autor: pis.org

Jarosław Kaczyńskich takich wywiadów udziela rzadko. Dziś (piątek 25 marca) długą rozmowę z prezesem PiS publikują wszystkie dzienniki grupy Polska Press. O czym mówi wicepremier?

O Smoleńsku

„Mam prawo, jako poszkodowany, dostępu do różnych śledztw, ale nie mogę wszystkiego powiedzieć. Mogę natomiast powiedzieć, że pierwszy raz po zapoznaniu się z różnymi dokumentami mam wyjaśnienie całości” – powiedział wicepremier i skomentował niedawne słowa prezydenta Ukrainy, który w polskim Sejmie (łącząc się zdalnie) mówił o katastrofie rządowego samolotu. Zełenski mówił, że w kontekście wojny z Rosją musi wrócić sprawa wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Jarosław Kaczyński uznał to wystąpienie za „pożyteczne”. Tak samo określił wpis Dmitrija Rogozina na Twitterze. Były wicepremier Rosji napisał: „Przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy”

„To było pożyteczne, bo w istocie było przyznaniem się do tego, co dla nas było oczywiste, a jednocześnie dla bardzo dużej części społeczeństwa nie do przyjęcia” – komentuje teraz Kaczyński.

O gospodarce

„Potrzebny jest nam potężny koncern, by móc prowadzić politykę energetyczną i to, co się dzisiaj w tej kwestii dzieje, oceniam bardzo dobrze. I tak samo bardzo dobrze oceniam, że na czele tego koncernu stoi prezes Daniel Obajtek – człowiek, który ma ogromną inwencję. Skupił on wokół siebie ludzi, którzy myślą w podobny jak on sposób. I to jest ogromna szansa na powodzenie jego planów, bo ci, którzy poruszają się według schematów, nie są w stanie wiele zdziałać. W najbliższym czasie sporo się wydarzy w związku z budowaniem narodowego multikoncernu energetycznego, będą zmiany, ale tylko na lepsze” – powiedział prezes PiS.

Dodał, że przesądzona jest budowa elektrowni atomowej w Polsce, a wszystko to ma na celu gospodarcze uniezależnienie się od Rosji.

O misji na Ukrainę

Kaczyński w Kijowie zaproponował wysłanie międzynarodowej misji pokojowej (ale przy udziale wojska) na Ukrainę. W wywiadzie tłumaczy, że teraz czas na decyzje państw zachodnich.

„Nikt przecież nie planuje wejścia na teren Rosji, misja pokojowa byłaby na terenie Ukrainy, za pełną zgodą władz ukraińskich. I taka misja bardzo by pomogła w wymiarze humanitarnym i – nie ma co ukrywać – korzystnie zmieniłaby sytuację strategiczną Ukrainy” – tłumaczy.

O uchodźcach

Jarosław Kaczyński stwierdził też, że w Polsce nie ma obozów dla uchodźców z Ukrainy i nie będzie żadnych relokacji.

„Jak ktoś chce tu zostać, to zostaje, a jak chce wyjechać, to wyjeżdża” – powiedział.

I dodał: „Nie chodzimy po prośbie. Oczywiście uważamy, że należy nam się jakaś pomoc, ale po prośbie nie chodzimy. Jesteśmy państwem w zupełnie dobrej kondycji, przeszło trzy razy bogatszym niż na początku lat 90 i przeszło trzy razy bogatszym niż Ukraina, licząc na głowę mieszkańca”.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Emeryt z Zamościa 26.03.2022 07:14
Chory z nienawiści. Tupolewizm jako religia. Ciemny lud to kupi. Ech...

klik 25.03.2022 20:08
Kaczor, czas do domu starców! Najwyższy!

Odp 25.03.2022 20:22
Kaczor Donald? Nie życz mu źle.

Porządkowy 25.03.2022 16:23
Bidon wy jezszcze jesteście tymi co wymyślając że Irak ma broń atomową rozebaliście kraj bo nie odpowiada wam standard. Wojne na Ukrainie dronami byście zakończyli w tydzień, ale nie o to chodzi co? I wyp... mi z mojego nieba bo sobie nie życze.. Chyba że 20 Javelinów dla mnie za przeloty tygodniowo !!!!!!!!!!!!!!!!! Też potrzebuje czuć się bezpiecznie !!!!!!!

Porządkowy 25.03.2022 15:44
Pier...le przestaje pić bo rząd ślizga się podatkami na uzależnionych. Dopnijcie budrzet jak przestane pić hahahah. Wypłaćcie 500+ ukraińcom i zobaczymy jak finansowo polecimy z tą rozrzutnością. A po wojnie jak po Iraku Generałowie w walizkach dolary . sprawa ucichła i uj wie o co chodzi . Gdzie te dolary co z światłowodem w 1 rurociągu gazowym. Mafia ebana jak była tak jest . A jak przyjdzie na nasze tereny wojna to walczcie sobie sami o te swoje wpływy i kase.. Ja syf po wojnie ogarnę .

Starka serbska 25.03.2022 15:25
Tarcza anty- Covidowa i anty Putinowska nie obejmuje ludzi dotkniętych nałogami z PRL . Tyle akcyzy za alko bez prawa do pędzenia swojego bimbru ? Przesada. Ogólnie kto zarabia na tym ze u nas hmmm Prohibicja ebana a włosi, ruscy, francuzi swoje alko tu wypychają za pośrednictwem np Ambry. Nawet kler jeździ po śliwowice. Paranoje nie moje a twoje.

Porządek światowy oligarchów i finansierów 25.03.2022 14:55
To już nie czas na podejmowanie decyzji strategicznych starszymi ludźmi. Młodzi zdeterminowani do kariery wychowani na filmach post-apokaliptycznych i grach komputerowych, To inne pokolenie jest. I wątpię czy bardziej odpowiedzialne. Ale chyba pora tworzyć nie zacietrzewione w sobie i w zaszłościach historycznych, pokolenia, które zaczną myśleć coś. Bo psycholi co ruszyli by na wojnę z Rosją i ze wszystkim łatwo wyhodować - wystarczy program libensborn. Pewnie i z sierot najlepsi oficerowie NKWD i KGB powstali. Są 2 drogi awansowania w armii. Jedna opiera się na szlachcie i pochodzeniu, z której wyrasta zdezelowana nic nie warta armia. bo oni są kimś i nie muszą myśleć. I druga strona armii jak osobiście Jaruzelski ze sztabem patrzyli kto się nada i będzie wierny. A brali z biednych wielodzietnych rodzin, bo jak im coś dali to wiedzieli że taki ktoś będzie wierny. Nasza armia penie dalej na tym sie opiera w ramach średniego szczebla dowodzenia.

Wojak szwejk 25.03.2022 15:12
Górny szczebel dowodzenia to hmmm . Po owocach ich poznacie jak to w sentencjach PiS by wypadało wypowiedzieć. Zeby nie okazało się obłędem 44 i zdradą Wołynia, oraz oficerami co skarb FON zamiast zasilić polską armię wylądował w sejfach służb spec PRL.https://www.wprost.pl/tygodnik/94851/Skarb-tajniakow.html. Zlodzieje zawsze okradali i będą okradać, i nie ma co fiksować sie politycznie że ktoś coś działa dla narodu. Po owocach ich poznacie. A jak ściąbną wojne na nasz teren. To zostaną zatarci pamięcią historyczną o której klarowność tak teraz dbają mając zawężony punkt widzenia. Poszedł bym na ochotnika na rozpierduche z Rosją. Ale jak ktoś ma mnie w to wciągać to dziękuje. Niech walczą ci co mają kase ze służby wojskowej. Jak zginą to zaczne działać

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama